Menu
TOPZINE.cz
Apetit

CONiáš 2010 odhalil svůj program

Jan Nohovec

Jan Nohovec

14. 9. 2010

antologie Legendy: DraciAčkoliv to svádí, CONiáš nemá nic společného s oblíbeným fantasy hrdinou Miroslava Žambocha. Organizátoři měli na mysli spíše pátera Koniáše, nechvalně proslulého jezuitu z doby temna. A vlastně se není čemu divit – čtvrtý ročník proběhne tradičně v knihovně.

Ilustrace na obálce antologie Legendy: Draci Autor: Jana Šouflová

Ilustrace na obálce antologie Legendy: Draci Autor: Jana Šouflová

Zatímco v loňském roce se návštěvníci mohli těšit na městskou fantasy pod heslem Praha pod Prahou, letos zavládne nad CONiášem pevná ruka dračí rasy. Okřídlení plazi se silným sklonem k plivání ohně a spontánním fireshow kralují nejedné fantasy knize a v následujících dnech se navíc objeví i v masivní reprezentativní antologii Legendy: Draci, kterou vydává nakladatelství Straky na vrbě a která se bude na CONiáši křtít. Výsledek několika let příprav obsahuje přesně osm set stran povídek od špiček české fantastiky i od relativně neznámých tváří.

Program CONiáše 2010

10:00 – Draci a internet – draci.info
11.00 – Deset let Drakobijců v Čechách
12:00 – Kamení, kováři a draci – Jiří W. Procházka a Vlado Ríša
13:00 – Křest knihy Temní ilumináti Honzy Pohunka
13: 30 – Křest antologie Legendy: Draci – Michael Bronec, Ivana Kuglerová, Jakub D. Kočí
14:00 – Beseda s autory právě pokřtěné knihy
15:00 – Městské války – Pavel Renčín
16:00 – Draci ve filmu – Michal Langr
17:00 – Čínští draci – Martin Kříž
18:00 – Draci v evropské mytologii – Petr Janeček
19:00 – Draci na Zeměploše – Jan Kantůrek
20:00 – Film

Kromě přednášek, besedy, křtu a filmu se ovšem mohou účastníci těšit i na další vychytávky. V pět hodin proběhne vyhlášení výsledků dračí fotografické soutěže, o které se dozvíte podrobnosti na fanstránce CONiáše na Facebooku, kde najdete i galerii některých fotografií. Nebudou chybět ani deskové a jiné hry pod vedením klubu deskovek Paluba a ani výstava obrazů a ilustrací Jakuba Draka Kočího, s nímž jsme nedávno přinesli rozhovor.

antologie Legendy: Draci

CONiáš 2010 proběhne tuto sobotu, 18. září 2009, v malém sálu Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Vstupné je pro čtenáře MKP zdarma, ostatní platí 80 Kč, tedy cenu srovnatelnou s cenou nové průkazky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

CONiáš 2010 odhalil svůj program