Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Computer furniture: Prohlédněte si dokonalý nábytek ze starých počítačů

Redakce

Redakce

5. 1. 2012

OBR: Computer furnitureChystáte se zařídit si nový byt? A hledáte moderní a přitom zajímavý nábytek, který by přesně pasoval do vašeho pokoje? Podívejte se s námi na neobyčejné kousky, vytvořené ateliérem BRC Designers.

OBR: Computer furniture

Binary low table od BRC Designers, Zdroj: brcdesigns.com

V dnešním světě neustále slyšíme slova jako je trvale udržitelný rozvoj, globální oteplování, skleníkový efekt, recyklace a další zvučné pojmy s oblibou používané, které se v praktickém životě naplňují poněkud těžce. Každý z nás si určitě vybaví přeplněný kontejner na plasty či papír. Ale kdo z nás řeší, co se s odpadem děje? A jakým způsobem ho lze třeba i dál využít?

Výstřední, ale rozhodně chvályhodné řešení přináší ateliér BRC Designers, který přichází s myšlenkou vytvořit plnohodnotný nábytek ze starých počítačových součástek. Zvláštní je i způsob, s jakým k návrhu designéři přistupují.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/computer-furniture/]

Křeslo či stolek ze starých harddisků. Je to to pravé?

Šílený a poněkud výstřední design nábytku postavený na puristické čistotě použitých materiálů, tedy počítačových součástek, vyvolává v člověku představu obývacího pokoje, kde sedí v křesílkách dva roboti VALL-E a Eva a popíjejí kávičku… ale vraťme se do reality.

Nábytek je zajímavý především v detailu a v různorodosti, s jakou lze jednotlivé kusy vyrobit. Každý je tedy vlastně originál sestavený z různých „udělátek“ a „hejblátek“. Mistrně zvládnuté je především řešení výpletu židlí a kabelů propletených v polštáře, spolu s dalšími prvky vytvářejícími potřebný detail v moři různých součástek.

Otázkou ale zůstává pohodlí, kterým evidentně sestava nábytku moc neoplývá. Zde si asi budeme bohužel muset vybrat mezi designem a praktičností. Ačkoli proč se občas neposadit i do nepříliš pohodlného křesla? Rozhodně v něm nebudeme dlouho lenošit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Computer furniture: Prohlédněte si dokonalý nábytek ze starých počítačů