Menu
TOPZINE.cz
Apetit

ComicsCentrum v roce 2010 boduje

Redakce

Redakce

18. 2. 2010

Vaughn-Henrichon-Pride-of-Baghdad-perexNakladatelství ComicsCentrum ukázalo své plány do nového roku. Jestli vše vyjde jak má, máme se opravdu na co těšit.

Vaughn-Henrichon-Pride-of-Baghdad

A začneme rovnou věcí z nejlepších. Počin scénáristy Briana K. Vaughna a kreslíře Nica Henrichona je něco, o čem jsem si myslel, že v naší republice nikdy nevyjde. Opak je pravdou a tak se již v tomto roce budeme moci kochat nádhernou kresbou a ponořit do výborně napsaného příběhu o skupině lvů, uprchlých z badgádské ZOO během americké invaze. Smečka z Bagdádu přestavuje komiks, který by vám doma rozhodně neměl chybět.

Dále nás čeká trochu akce, neboť v dílku Pancharti: Počáteční vklad se bude skupina vojáků a jedna agentka CIA snažit získat zpět normální život poté, co byli kvůli zradě velícího důstojníka prohlášeni za mrtvé. Čeká nás nejspíše hodně střelby, nějaká ta špionáž a pár hlášek.

Mignola-BPRD

Na druhou stranu, když hlášky, tak od nejpovolanějších.Zpátky se totiž vrátí již staří známí z Ú. P. V. O., tentokráte v sešitu jménem Duše Benátek. Každý příběh byl nakreslen jiným kreslířem, takže se nejspíše máme na co těšit. K tomu vyjde nové vydání druhého u nás vydaného Hellboyovského komiksu Probuzení ďábla. Podle všeho by v něm mělo být něco málo přidáno a upraveny jisté záležitosti v překladu. A u oblíbeného pekelníka, který si piluje rohy, aby se o ně nezachytil za madla v tramvaji se letos vrátíme ještě jednou. Zbrusu nový Hellboyovský komiks s názvem Pražský upír přinese, zdá se, i něco málo z naší domoviny.

Co ale z naší domoviny příliš nebude, je druhé vydání Sin City: Rodinný hodnoty. Nejkratší, černobílý, příběh z Města hříchu z pera scénáristy a výtvarníka Franka Millera se dočkal nového překladu a nové grafiky.

Palmiotti-Hex

Ze Sin City uděláme skok. A to rovnou na Divoký západ. Ano, i u nás vyjde Jonah Hex, pistolník se zohaveným obličejem, který má o spravedlnosti a jejím prosazování vlastní představy. První kniha se bude jmenovat Tvář plná násilí a bude obsahovat šest samostatných hexovských povídek. V zahraničí je Hex klasikou a je jedině dobře, když konečně začne vycházet i u nás.

A u drsoňů s klobouky zůstaneme, jelikož si na nás brousí zuby howardovský Solomon Kane. Tento puritánský hrdina z pera otce Conana nedosahuje u nás takové popularity, jako černovlasý barbar, ale jedná se o poměrně zajímavou postavu, které se chopili Scott Allie a Mario Guevara, zpod jejichž rukou vzešla pětidílná minisérie s názvem Ďáblův zámek.

Allie-Solomon

A ke konci roku se vrátíme mezi Parchanty, které čeká Zdvojnásobení sázek, takže nejspíše opět přijde pár lidí o život.

Nutno uznat, že ComicsCentrum letos opravdu zaválelo. Přes už osvědčené značky po vydání několika klasických komiksových děl…zkrátka za takhle našlapaný rok rozhodně rozhodně klobouk dolů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ComicsCentrum v roce 2010 boduje