Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Comeback Whitney Houston jménem I Look To You

Redakce

Redakce

7. 12. 2009

whitney-houstonZpěvačka s nejlepším hlasem je zpět! Koncem srpna vydala Whitney Houston své nové studiové album s názvem I Look To You, kterým po sedmileté hudební pauze zahájila svůj comeback.

Zdroj: Myspace

Whitney Houston, Zdroj: Myspace

Právě na novém albu se svým fanouškům tak trochu vyzpovídala z problémů, které jí potkaly a ona se s nimi musela vypořádat. Před hudebním oddychem, který si dopřála, měla velké problémy s drogami. Rušila tehdy koncerty těsně před začátkem a nevedla si moc dobře ani jako matka. To vše se ale zřejmě změnilo a Whitney se do nové etapy své kariéry pustila s obrovským elánem.

Nové album je nabité skvělými songy. Osobně mě však nejvíc zasáhla skladba Call You Tonight, při jejímž poslechu jde mráz po zádech snad každému. Whitney si v této pomalé písni totiž parádně vyhrála s intonací svého božského černošského hlasu. Další výbornou skladbou je i rytmická pecka Like I Never Left, na které s Whitney spolupracoval sám Akon.

Mezi dalšími hvězdami, které se na albu hudebně podílely můžu jmenovat i takové špičky jako jsou R.Kelly, Alicia Keys nebo Stargate. Není se tedy čemu divit, že se I Look To You ihned po svém vydání v USA dostalo na přední příčky nejprodávanějších nahrávek. Whitney se již v minulosti svým proslulým sbíráním hudebních cen zapsala do Guinessovy knihy rekordů, což také o něčem svědčí.

Zpěvačka, která se celosvětově proslavila hlavně díky filmu Osobní strážce, si dala na novém albu hodně záležet a dovedla ho k opravdové propracovanosti. Jediné, co bych jí snad vytkla, je časté frázování. V písničkách se tak přehnaně opakují stejné výrazy, že vás to už na druhý poslech dokáže rozčílit. Do extrému to dovedla v písni Worth It, kde se skoro nic jiného než for you nedozvíte. V kontextu celého alba a zpěvaččina hlasu se to však přehlédnout přece jen dá.

Přestože jsem sama nikdy nebyla žádnou velkou Whitfanynkou, tak musím říct, že jsem albem I Look To You byla velmi okouzlená. Whitney je zkrátka zpěvačka na svém místě a všem to opět dokázala. Nemluvě o jejím perfektním mladistvém vzhledu.

Whitney Houston – I Look To You

Vydalo: Sony Music

Celkový čas: 44:38

Skladby: Million Dollar Bill, Nothin´ But Love, Call You Tonight, I Look To You, Like I Never Left, A Song For You, I Didn´t Know My Own Strength, Worth It, For The Lovers, I Got You, Salute

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Comeback Whitney Houston jménem I Look To You