Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Colours of Ostrava 2009 zakončí Maceo Parker

Martin Peška

Martin Peška

2. 12. 2008

První potvrzenou hvězdou příštího ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava je pětašedesátiletý rodák ze Severní Karolíny Maceo Parker. Za festival to sdělil jeho mediální zástupce Jiří Sedlák.

„Počítáme s tím, že Maceo Parker festival uzavře v neděli 12. července podobně jako George Clinton v roce 2005,“ uvedla Zlata Holušová, dramaturgyně a ředitelka festivalu.

George Clinton je jeden z mnoha legendárních hudebníků se kterými Maceo Parker hrál. Od 60. let byl členem kapely Jamese Browna a mezi  další hudební velikány, se kterými hrál a spolupracoval patří například Bootsy Collins, Ray Charlese, James Taylor, Red Hot Chili Peppers a řada dalších.

V 90. letech nadešel čas, kdy se Maceo Parker rozhodl pro vlastní cestu a stal se jedinečným  favoritem mladých fanoušků funky. „Jestli do vašeho města zavítala show Maceo Parkera a vy jste u toho chyběli, buď jste byli mrtví, nebo se v tu chvíli věnovali sexu,“ uvedli v Austin Chronicle.

Maceo Parker v Česku koncertuje pravidelně na klubové scéně. Vystoupení pod širým nebem na festivalu Colours of Ostrava, který letos navštívilo přes 22 000 návštěvníků, bude tedy ojedinělé.  Čtyřdenní vstupenky na festival jsou v prodeji do 31. prosince 2008 v síti Ticketpro za 590 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Colours of Ostrava 2009 zakončí Maceo Parker