×
TOPZINE.cz

Colours of Ostrava 2009 zakončí Maceo Parker

FOTO: Maceo Parker
Zdroj: maceoparker.com

První potvrzenou hvězdou příštího ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava je pětašedesátiletý rodák ze Severní Karolíny Maceo Parker. Za festival to sdělil jeho mediální zástupce Jiří Sedlák.

Zdroj: archív Colours of Ostrava

„Počítáme s tím, že Maceo Parker festival uzavře v neděli 12. července podobně jako George Clinton v roce 2005,“ uvedla Zlata Holušová, dramaturgyně a ředitelka festivalu.

George Clinton je jeden z mnoha legendárních hudebníků se kterými Maceo Parker hrál. Od 60. let byl členem kapely Jamese Browna a mezi  další hudební velikány, se kterými hrál a spolupracoval patří například Bootsy Collins, Ray Charlese, James Taylor, Red Hot Chili Peppers a řada dalších.

V 90. letech nadešel čas, kdy se Maceo Parker rozhodl pro vlastní cestu a stal se jedinečným  favoritem mladých fanoušků funky. „Jestli do vašeho města zavítala show Maceo Parkera a vy jste u toho chyběli, buď jste byli mrtví, nebo se v tu chvíli věnovali sexu,“ uvedli v Austin Chronicle.

Maceo Parker v Česku koncertuje pravidelně na klubové scéně. Vystoupení pod širým nebem na festivalu Colours of Ostrava, který letos navštívilo přes 22 000 návštěvníků, bude tedy ojedinělé.  Čtyřdenní vstupenky na festival jsou v prodeji do 31. prosince 2008 v síti Ticketpro za 590 korun.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..