Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

CODE:MODE stojí za návštěvu i díky atmosféře. Designérské kousky jsou bonus

Redakce

Redakce

6. 5. 2012

CODE:MODE ignoruje konfekci. Postupně vytvořil komunitu tvůrců, kteří mají šanci se prosadit. Na každém festivalu vystavuje také čtvrtina až pětina nováčků, což značí neustálý přísun nové autorské tvorby. 

FOTO: Festival CODE:MODE

Na CODE:MODE najdete různé poklady, Zdroj: codemode.cz

CODE:MODE je nezávislým módním festivalem, který si v České republice získal spoustu fanoušků. A to zejména díky svému nekonvenčnímu přístupu k propagaci nových mladých talentů v oblasti módy.

Festival je možné navštívit již od roku 2006. V tomto roce byl konán v prostorách Roxy. Dnes je pořádán několikrát ročně, a to na neustále se měnících a stále nápaditých místech, mezi něž patří například Střelecký ostrov, Smíchovská náplavka nebo industriální budova Karlín Hall.

Na tomto netradičním festivalu můžete vidět kolem 100 až 150 vystavujících, neboli mladých návrhářů, kteří vám touto formou nabízejí své originální kousky. Výběr je vždy opravdu pestrý, k vidění jsou jak extravagantní oděvy a doplňky, tak i vintage kousky, nápadité hračky a bytové dekorace. Na své by si měl tedy přijít opravdu každý zákazník, který zde určitě najde jedinečný kousek, bez kterého nebude moci odejít.

FOTO: Festival CODE:MODE

Vintage kousky i nové designérské počiny

Atmosféra festivalu je vždy dotvořena doprovodným programem, kam patří módní přehlídky, workshopy, street art. Festival se tak stává netradiční prodejní záležitostí, kde je možné nejen dobře nakoupit, ale i se pobavit.

Poslední CODE:MODE se konal na konci dubna v nekonformních prostorách pronajatého několikapatrového domu ve čtvrti Karlín. Nutno podotknout, že organizátoři opět nezklamali. Zavedením malého vstupného nebyl nikdo odrazen, ba naopak, občasné fronty před vstupem značily opět vzrůstající návštěvnost. Nezbývá než dát palec nahoru nad maximálně vyvedeným nápadem festivalu nezávislé módy a těšit se na další.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

CODE:MODE stojí za návštěvu i díky atmosféře. Designérské kousky jsou bonus