Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Cobra Starship: s nepořádkem na vrchol

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

21. 1. 2010

Cobra StarshipTřetí studiové album americké skupiny Cobra Starship, Hot Mess, sice v jejich rodné domovině vyšlo už v létě loňského roku, Evropa si ale na tento nepořádek musí počkat až do 1. února 2010, kdy kapela zároveň vyrazí na na masivní propagační a koncertní evropské turné.

Cobra Starship, Zdroj: archiv

Cobra Starship, Zdroj: archiv

Přizpůsobiví Cobra Starship mixují dohromady kousky popu, punku i elektroniky. Toleratní New Yorku jim umožňuje proplouvat od taneční hudby až k aternativě a to dodává jejich tvorbě jistou přitažlivost a zvuku současnou podobu popmusic jednaadvacátého století. Kapela vydala svůj debut While the City Sleeps, We Rule the Streets už v říjnu 2006. Album obsahovalo singl Snake On A Plane, který se objevil i v novém stejnojmenném akčním filmu. O rok později přišlo druhé album ¡Viva La Cobra!, které produkoval Patrick Stump z Fall Out Boy. Cobra Starship natočili také vlastní verzi hitu Katty Perry I Kissed A Girl, nazvanou prostě I Kissed A Boy.

Aktuální Hot Mess se vyšplhal v USA až na čtvrté místo hitparády. Podobný úspěch slavil i singl Good Girls Go Bad s hostující herečkou a zpěvačkou Leighton Meester. Rádiového hitu se prodalo více než 1,6 milionu digitálních tracků. Teprve po půl roce, tedy 1. února 2010, vyjde album na starém evropském kontinentě a bude podpořeno koncertním turné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cobra Starship: s nepořádkem na vrchol