Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Co všechno literárního se dá stihnout ještě před aprílem

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

27. 3. 2011

FOTO: Petra HůlovaPokud jste alespoň trochu pověrčiví, nebudete v pátek preventivně nikomu a ničemu věřit. Bude totiž prvního dubna. Co je ale pevně dané, jsou zajímavé literární akce, na které vás tímto upozorňujeme, protože by rozhodně neměly být opomenuty. Všechny tři se konají jediném dni. Ale nemusíte mít strach, na apríla to není, takže směle vybírejte.

FOTO: Petra Hůlova

Petra Hůlová je jedna z favoritů kategorie próza Magnesie Litery, Zdroj: pwf.cz

Premiéra prvního z řady provokativních pořadů bořitele estetických i společenských svatyň českého národa Milana Kozelky se koná 30. března. V představení s názvem Zjevení I. performera Milana Kozelky si budete moci poslechnout ukázky z autorových nejnovějších literárních prací Egoniášovo proroctví a Manhattanský deník. To vše v Divadle Orfeus (Plzeňská 76, Prah 5) od 19 hodin.

Autorská čtení nominovaných na Magnesii Literu

Ve stejný den si můžete také vychutnat autorské čtení, které se díky blížící se ceny Magnesia Litera 2011 uskuteční v prostorách Café NoNa (Nová scéna Národního divadla) od 17 hodin. Číst vám budou Petra Hůlová ze svých Strážců občanského dobraJan Jan Novák ze sbírky Z deníku po Celanovi a David Voda z knihy Sněhy a další.

Do třetice všeho dobrého je tu pozvánka na přivítání nové knihy Nakladatelství Franze Kafky (Široká 14, Praha 1) a beseda s autorkou – novinářkou, překladatelkou a spisovatelkou, která od roku 1948 žije v Izraeli. Řeč je o knize Ruth Bondyové Potulné kořeny, v níž autorka poutavě vypraví o svém životě, česko židovských vztazích a o životě za nacistické okupace. Nenechte si ujít toto setkání, které začíná v 18 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co všechno literárního se dá stihnout ještě před aprílem