Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Co vše vám usnadní realitní kancelář

Komerční sdělení

Komerční sdělení

29. 10. 2019

Rozhodli jste se koupit nebo prodat nemovitost a nevíte, jak začít? Začněte s výběrem té správné realitní kanceláře. Ušetříte tím spoustu financí, času a starostí. Víte, s čím vším vám realitní kancelář pomůže a co všechno může udělat za vás?

Výběr pozemku

Pokud jste se rozhodli pro vlastní bydlení a sháníte pozemek, kvalitní realitní kancelář může tento krok udělat za vás. Realitní makléři se pohybují na trhu s nemovitostmi i pozemky denně, a tak dokážou zohlednit veškeré vaše priority. Stačí mít alespoň základní představu, v jakém městě, vesnici, případně na periférii většího města byste chtěli bydlet.

Představa o domu

Většina z nás touží po bydlení ve vlastním domě. V takovém případě máte hned několik možností. První z nich je začít na zelené louce, tedy koupit pozemek a následně si dům postavit svépomocí nebo zadat stavbu na klíč firmě. Další možností je koupit dům k rekonstrukci, případně koupit již hotový dům k bydlení.

Dům nebo byt

Jedním z prvních kroků, když začínáte shánět vlastní bydlení, je vyřešení otázky, zda chcete bydlet v domě nebo v bytě. Mnozí dají přednost koupi bytu, protože nemusí řešit problémy se stavbou, starost o dům a případně ještě o zahradu.

Smlouva a dokumenty

Realitní kancelář vám dokáže připravit smlouvu ke koupi domu, stejně tak bezstarostně jako smlouvu k prodeji domu. Věřte, že než byste pochopili a doložili veškeré dokumenty a vytvořili si vlastní smlouvu, strávili byste nad tímto jediným krokem tolik času, že by se koupě nebo prodej nemovitosti mohl i nepříjemně protáhnout.

Inzerát a fotografie

Prvním krokem, který řešíte při prodeji nemovitosti je příprava inzerátu a fotografií. Tento krok patří mezi ty nejdůležitější, protože první dojem většinou prodává. Je samozřejmostí, že zájemci se na místě mohou rozhodnout jinak, ovšem aby potencionální kupující, inzerát zaujal, je nutné, aby byl čtivý, přínosný svými informacemi a jeho součástí byly i kvalitní fotografie prodávané nemovitosti.

Osobní prohlídky a schůzky

Mezi další výhodu realitní kanceláře patří obchodní i komunikační dovednosti. Je důležité, zeptat se na veškeré podrobnosti o dané nemovitosti, představit vámi prodávanou nemovitost v nejlepším světle a zároveň nezatajit důležité detaily. V tomto případě vám bude realitní makléř k ruce a vše včetně prohlídek a osobních schůzek vyřeší za vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co vše vám usnadní realitní kancelář