Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Co takhle dát si český design?

Petra Červená

Petra Červená

11. 7. 2010

FOTO: Sweet666designTaké vás štve záplava zahraničních značek propagujících určitý druh uniformity? Mnozí tak dávají za vděk tomu, co je tzv. IN, čímž se ulice zaplní ženami v minisukních, zpod kterých vykukují černé legíny, ale samotná značka a nálepka IN nikomu nezajistí status módní ikony. Co však pro jednou vynechat zahraniční módní guru a projít se naším krajem?

FOTO: Sweet666design

Kolekce jaro/léto 2010 Dana Hapalová, Zdroj: sweet666design.cz

Kalendářně je už sice léto, ale počasí je natolik nevyzpytatelné, že si letního oblečení už několikátou sezónu moc neužíváme. Za okny se nám víceméně střídá jaro s pařáky. A kde najít pro tyhle výkyvy modely, které by nás bavily i v pošmourném počasí? Co třeba módní značka Sweet666design.

Založila ji v roce 2003 Dana Hapalová a jak sama na svých webových stránkách uvádí, oblékne vás s fantazií, stylově, extravagantně, bez konvenčních limitů, dokonale svůdně, tajemně, dekadentně, romanticky, skandálně a naprosto sweet…

FOTO: sweet666design

Kolekce jaro/léto 2010 od Dany Hapalové, Zdroj: sweet666design.cz

Hravě sweet

U Sweet666design objevíte například černé šaty s motýlí krajkou a krátkými rukávy. Tylová sukně je vrstvená s krajem lemovaným saténem, přední část horního dílu je ze dvou vrstev bavlny a krajky, záda svůdně prosvítají pod černou krajkou.

V kolekcích Dany Hapalové dominují drobné detaily, které jednotlivým oděvním součástem dodávají charakteristickou celistvost. Pozornosti neuniknou výrazné prvky v podobě vrstvení, mírné asymetrie nebo vázané či zavinovací modely. Zaujmou i noblesní doplňky v podobě návleků na ruce.

FOTO: sweet666design

Kolekce jaro/léto 2010 od Dany Hapalové, Zdroj: sweet666design.cz

Nová kolekce Sweet666design

V poslední kolekci můžete vidět i černé úpletové šaty se skládanými rukávy, na sukni asymetricky umístěné kulaté kapsy a v pase lemované černobílými puntíky. Na chladnější dny jsou jako dělané tmavé kalhoty s úzkým bílým proužkem a efektním řasením na bočním švu.

Kalhoty skvěle doplňuje antracitový kabátek s balonovými rukávy a výraznými červenými švy. Úžasné jsou i večerní saténové šaty s nápadným černým horním dílem a malinovou dlouhou sukní vrstvenou bohatým efektním tylem.

FOTO: playbag

Nepřehlédnutelné tašky Playbag, Zdroj: playbag.cz

Tašky Playbag

Také stojíte každé ráno před skříní, v níž, zcela vážně, není možné najít cokoliv alespoň trochu ucházejícího? A když už se konečně pro nějakou snesitelnou kombinaci rozhodnete, zjistíte, že pro změnu nemáte žádnou pořádnou tašku ladící k vašemu dlouho vybíranému outfitu? Pak je pro vás připravena nabídka značky Playbag, pod kterou se skrývá, jak uvádějí na svých webových stránkách, skupina mladých (duchem) lidí.

Rozhodli se vyrábět materiálově i konstrukčně vysoce kvalitní tašky. Spojují nejmodernější komponentní materiály, jako jsou nepromokavé zipy s recyklovanými materiály například z kamionových plachet.

FOTO: playbag

Deskové hry na tašce Playbag, Zdroj: playbag.cz

Vyměňte klopy i kapsy

Pro Playbag je typická variabilita výrobků. Pomocí suchých zipů můžete například měnit klopy s přáteli či si dokoupit novou a sladit si tak tašku se svým oblečením. Vnitřní kapsy u těchto výrobků jsou vyjímatelné a dají se použít jako samostatná pouzdra. A máte-li jakoukoliv jinou tašku od Playbag, můžete tyto kapsy jednoduše přehodit bez toho, abyste jejich obsah stále přendavali.

Chcete si hrát? Tak co si pořídit tašku, která má deskové hry na podšívkách. Nebo nejnovější model Messenger, který schová i váš notebook. Tašky jsou v několika různých barevných i velikostních provedeních, potřeby a představy každého spotřebitele tak budou jistě zcela naplněny.

Playbag je o hravosti, o radosti z barev, o zábavě. A dost možná, že taková taška už nově září mezi ostatními exempláři u vás doma.

FOTO: playbag

Tašky na notebook, do školy, do práce,... , Zdroj: playbag.cz

Královské opasky

Mimo to značka Playbag navrhuje i opasky, vyrobené opět z použitých kamionových plachet, a to ve čtyřech vrstvách.V nabídce jsou střízlivější modely s neobvyklým prošíváním, nebo s nápadnými originálními přezkami například v podobě pikového krále. Pokud narazíte na fanouška této značky, ať už s jejich taškou, nebo páskem v džínech, rukopis rozpoznáte okamžitě, je nezaměnitelný. Přesvědčte se sami.

Nic z toho není to pravé ořechové právě pro vás? Nevadí. Vody českého rybníka nejsou tak malé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Těšte se na další české objevy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co takhle dát si český design?