Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Co si obout na festival? Raději glády než žabky

Redakce

Redakce

28. 4. 2016

Letní prázdniny nabízí spoustu možností k zábavě a jednou z nich je návštěva hudebních festivalů. Hudba má několik žánrů a miliony různých posluchačů. Ke každému hudebnímu žánru patří i specifický styl oblékání a my se dnes zaměříme na boty.

FOTO: Boty Steel

Nejlepší festivalové boty, Zdroj: steelboots.cz

Přemýšlíte, v čem vyrazíte na svůj oblíbený fesťák? Chcete zapadnout do davu nebo se naopak blýsknout před ostatními něčím nápadným? Máme pro vás připraveno několik tipů, ve kterých budete vypadat skvěle.

Podle nosa poznáš kosa

Podle stylu oblečení se mnohdy pozná, co člověk poslouchá za hudbu. Punkeři a metaloví nadšenci sází na pořádné bytelné obutí. Vyznavači punku ale kolikrát volí i pohodlné plátěné tenisky, stejně jako například rockeři. Milovníci hip hopu zase nosí botasky, a to většinou kotníkové. Najde se ale spousta návštěvníků festivalu, kteří nevyznávají pouze jeden styl hudby a vezmou si zkrátka to, co se jim líbí a v čem se cítí dobře.

FOTO: tenisky

Ideální boty na Hip Hop Kemp, Zdroj: suprafootwear.com

Cítit se dobře ještě neznamená, že si můžete obout cokoliv. Samozřejmě volba je jen na vás, ale pokud nechcete mít podupanou nohu a druhý den se probudit s nohou oteklou, která bude o dvě čísla větší, nechte žabky nebo pantofle raději doma. To samé platí u oblíbených bot značky Crocs. Pokud se ale rozhodnete pařit v kotli a rozjetý týpek v gládách vám v opojení skočí na nohu, rozdupne vám ji tak jako tak a nezachrání vás ani tenisky.

V čem si nenašlápnout

Dobrou volbou, zvlášť do deštivého počasí, jsou holínky. Holky můžou vybírat z jednobarevných až po kytičkované nebo zdobené. Rozhodně zůstanou vaše nohy v suchu a navíc nehrozí, že šlápnete do něčeho odporného. Jak už to na festivalech po pár hodinách bývá, všude jsou poházené, v lepším případě, plechovky, kelímky a zbytky jídel. V horším případě to můžou být stříkačky nebo výkaly a věřte, že někomu to fakt problém nedělá. Ohleduplnost po pár pivech nebo něčem ostřejším nečekejte.

Takže holky, krásné střevíčky, boty na podpatku a otevřenou obuv ponechte doma nebo je sbalte s sebou na filmový či divadelní festival, kde přijdou určitě vhod. Na hudební festival zvolte raději tenisky nebo holínky.

FOTO: Converse tenisky

Nesmrtelné Conversky, Zdroj: converseshop.cz

Na některých festivalech jsou k dispozici různé vychytávky, které si můžete vyzkoušet. Já například loni obula skákací boty a byl to mazec! Takže jestli se vám nechce ztrácet čas s výběrem bot, nechte pro jednou boty botami a buďte originální. Ve skákacích botách budete k nepřehlédnutí a třeba si doskáčete až za svým idolem na pódium.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co si obout na festival? Raději glády než žabky