Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Co se kuchtí na festivalu Finále

Redakce

Redakce

24. 4. 2010

Pametnice-600-338Na koho a na co všechno jste mohli v prvních dnech plzeňského festivalu Finále narazit, jaké filmy zhlédnout a jaké si poslechnout historky z natáčení?

Zdroj: distributor filmu

Pamětnice Zdroj: distributor filmu

Na památku Petra Čepka

Festivalová pocta byla věnována herci Petru Čepkovi, který v roce 1994 zemřel na rakovinu. Letos by se dožil sedmdesáti let. Jeden z jeho filmů, Prokletí domu Hajnů (1988), uvedl režisér Jiří Svoboda a při té příležitosti na zesnulého herce zavzpomínal. „Petra Čepka jsem obsadil jen do jediného filmu. Znal jsem jeho tvorbu z filmu i z divadelních představení a zdálo se, že pro roli duševně nemocného Petra Hajna je skvěle disponovaný. Jemu se role líbila, takže jsme se rychle domluvili.“

Filmuje celá rodina

I film Pamětnice se dočkal speciálního uvedení, jehož se zúčastnili režisér Vlado Štancel, kostýmní výtvarnice Zuzana Štancelová a herec Pavel Vondruška. Snímek pojednává o setkání maturantů po šedesáti letech, které mimo jiné ztvárnili Zita Kabátová, Lubomír Lipský či Jiří Krejčík. Jak režisér prozradil, do filmu obsadil ty nejstarší z českých herců. Vondruška zase zaglosoval, že v týmu herců pokročilejšího věku se konverzace stáčí hlavně na zdraví a hroby.

Zdroj: distributor filmu

Pamětnice Zdroj: distributor filmu

Hosté, kam se podíváš

Že hostů není nikdy dost, zdá se být mottem festivalu. Z dalších hvězdných jmen můžeme zmínit třeba Roberta Sedláčka a Šimona a Michala Cabanovi za režiséry, Jana Schmida, Petra Vášu a Ivana Fraňka za herce a  Lenku Vychodilovou a Annu Šimonovou za herečky. Nestihli jste je? Nevadí! Ve zbývajících dnech svou účast přislíbili kupříkladu tvůrci filmů Hodinu nevíš či Tango s komármi.

Více infomací naleznete na stránkách festivalu filmfestfinale.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co se kuchtí na festivalu Finále