Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Co prozrazují naše oči?

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

11. 11. 2010

V minulém díle jsme otevřeli kapitolu čtení přímo z lidského obličeje a rozechvěle jsme vykročili na cestu k poznání vlastností lidského nitra na první pohled. Zabývali jsme se především tvarem tváře a jednotlivými charakteristickými rysy pro ten který typ. Dnes se zaměříme na význačné rysy vrchní poloviny obličeje – čelo a oči.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

O fyziognomii se zmiňoval již nejeden věhlasný filozof – Aristoteles, Pythagoras, Platónův učitel Sokrates nebo slavný lékař a otec medicíny Hippokrates. V pozdější době byl názor na toto učení dvojí – jedni jej považovali za obyčejné šarlatánství, druzí naopak vyzdvihovali do nebes. Jedni jej milovali, druzí pronásledovali, přesto se neztratilo, a my proto můžeme dodnes čerpat z poznatků, které nám předchozí badatelé zanechali.

A teď –  k věci! Dnes se podíváme podrobněji na to, co nám o člověku může říct čelo, oči, nos a rty. Tedy řekněme vše, co nás na první pohled může praštit do očí (vidíte, už jsme zase u očí!).

Co nám o povaze člověka prozradí čelo?

  1. Široké čelo – značí bystrého a praktického člověka se smyslem pro svědomité vykonávání svých povinností, tvůrce nápadů, široké čelo v kombinaci s tím vysokým značí člověka přemýšlivého až filozoficky zaměřeného.
  2. Mělké čelo – zde je mělkým čelem myšleno takové, kde vlasy začínají růst už nízko nad obočím, nositel takového čela může mít mnoho problémů, které mu zabrání v pracovním úspěchu, stejně tak, pokud se jedná o mladého člověka, je pravděpodobné, že bude vůči svým rodičům vzpurný, tato vzpurnost by se měla do třicátého roku věku ztratit, nemusíte mít obavy, pokud jste rodič.
  3. Ploché čelo – naznačuje, že se jedná o člověka pragmatického, který rád shromažďuje a přehledně podává fakta.
  4. Špičaté nebo vysoké čelo – naznačuje inteligenci.

Od čela se můžeme postupně přesunout k očím, protože oči poví mnohé o povaze a pocitech člověka, i když máme jen elementární lidské vnímání.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Oči jsou zkrátka oknem do duše

  1. Oči nerovnoměrně usazené – takovýto člověk je schopen vidět věci z různých úhlů pohledu a nebrání se více pojetím problému, je velmi přemýšlivý, zvláště pak jde-li o ono řečení problému. Člověk s takovým rysem dokáže perfektně analyzovat to, co říkáte, a proniknout tak do hloubky.
  2. Oči zkosené nahoru – pohled šelmy, znáte ho? Patří ženám a obecně lidem, kteří vědí, co chtějí, a kteří za svým cílem jdou. Takové oči patří některým top modelkám, např. Claudii Schiffer. Pokud jsou oči naopak zkosené dolů, dost možná se jedná o člověka, který nebude umět odmítnout.
  3. Oči blízko u sebe – takový člověk má zřejmě úzký názor na svět a také úzkou profilaci. Lidé s očima blízko u sebe zpravidla potřebují trochu postrčit ke správným rozhodnutím. Často bývají v dětství závislí na rodičích. Máte-li jako šéf takového zaměstnance, povzbuďte ho! Potřebuje to.
  4. Oči daleko od sebe – tak tenhle ten typ toho snese hodně, může mít jistou neúctu k autoritám.  Tito lidé potřebují při rozhodování prostor a alternativy. Hlavně alternativy.

Člověka lze také odhadnout dle barvy očí

Pokud jsou vaše oči světle modré, jste náchylný k flirtům s opačným pohlavím, pokud jsou tmavé této barvy, pak to značí, že jste zřejmě jemný a citlivý člověk se sklony vyzařovat tyto vlastnosti také ve společnosti. Pokud jste vlastníkem očí hnědých, zřejmě budete dobrým milencem, jste spolehlivý, přitažlivý a pokud znáte svou cenu, umíte toho skvěle využít.

Tmavě zelené oči ukazují na energického a vynalézavého člověka, spontánního a svéhlavého intelektuála. Oči klouzající k šedé patří těm, kdo jsou vášniví, ale přesto přemýšliví, tyto dvě vlastnosti se v nich snoubí. Černé oči jsou vzácné. Takové oči má člověk, jenž na vás dozajista zapůsobí. Takový jedinec umí bez skrupulí prezentovat své názory a je velmi divoký.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co prozrazují naše oči?