Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Co prozradí o vašem zdraví jediná kapka krve?

Redakce

Redakce

23. 6. 2011

Foto: Kapka krve

Tato životodárná tekutina je zrcadlem našeho životního stylu. Díky speciálnímu přístroji postačí jedna jediná kapka krve a sami uvidíte, jak na tom jste. Pomocí specialisty se dozvíte, co dělat.

Foto: Červená krvinka, krevní destička a bílá krvinka

Z leva: Červená krvinka, krevní destička a bílá krvinka, Zdroj: wikipedie.cz

Speciální vyšetření přináší komplexní obraz o vašem zdravotním stavu. Můžete být upozorněni na raná stádia nemocí, které nyní vůbec nepociťujete. Pomůže odhalit příčinu stávajících chorob, které zatím standardními metodami určit nelze. Nabízí možnost prevence dříve, než se nemoc objeví. Navíc pohled na požírající bílé krvinky a krystalky cholesterolu je uchvátný.

Jak probíhá vyšetření

Vyšetření probíhá na speciálním přístroji napojeném na notebook. Kapka krve se přenese pod mikroskop a obraz krve začne promlouvat. Z krve lze rozpoznat začátky nemocí jako alergie, poruchy trávení, záněty či akutní infekce.

Specialista vám poté vše vysvětlí a hovoříte o tom, co v krvi vidíte, vysvětlí vám také, co byste měli jíst podle vaší krevní skupiny. Doporučí vám i vhodné doplňky výživy. Výhodou je, že pokroky si můžete zpětně ověřit na dalším vyšetřením. Délka vyšetření je asi hodina a více. Centra, která toto vyšetření nabízí, najdete po celé České republice.

Co uvidíte? Například zdravá červená krvinka je kulatá, červená a měla by sama pobíhat prostorem.
Pokud však na monitoru spatříte chuchvalce na sebe nalepených krvinek, navíc vypadajících jako ježci, je to známka stresu. Dále je to znak nedostatku tekutin, krev není okysličená.

Obraz krve

Na notebooku uvidíte určitý počet bilých krvinek, (na jeden obraz připadají asi tři bilé krvinky), plno červených krvinek, dále také krystalky cholesterolu, težkých kovů a močoviny. Je šokující vidět nalepené těžké kovy na plísni, které doslova v krvi svítí. Je to všechno o jídle a životním stylu.

Foto: Krevní obraz - plíseň s těžkými kovy

Krevní obraz - plíseň s těžkými kovy, červené krvinky, Foto: Jana Roszkova, Topzine.cz

Jste to, co jíte

Již zmíněná močovina v krvi je hlavně z masa. Nejvíce močoviny má králičí maso, neboť tato zvířata stojí často ve svých vlastních výkalech. Dalším problémem je nedostatek tekutin. Krev se špatně prokysličuje a nejen to. Ne nadarmo jsme v České republice na prvním míste v rakovině tlustného střeva.  V dnešní době je to s kvalitou jídla velice špatné, a to vše se odráží i v našem těle, resp. krvi. Vyšetření ukazují, že malé děti mají horší obraz krve než někteří starší lidé. Proto nebuďme lhostejní k svému tělu a začněme mu pomáhat.

Před vyšetřením – nejméně 6 hodin nejíst, během 6 hodin před vyšetřením vypít 1,5 l vody (žádnou kávu, čaj a mléko), 10 min před vyšetřením si nemýt a netřít prsty, alespoň 30 min před vyšetřením nepoužívat mobilní telefon, den předem nejíst nic s vysokým obsahem tuku

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co prozradí o vašem zdraví jediná kapka krve?