Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Co přinese podzimní světelný Signal festival v Praze

Martina Knapová

Martina Knapová

25. 9. 2014

Druhý ročník festivalu světla, který se bude v Praze odehrávat ve dnech 16. až 19. října, letos přinese několik zajímavých novinek. Jedná se především o rozšíření lokací, které budou moci diváci navštívit.

Zdroj: Signalfestival.com

Zdroj: Signalfestival.com

Kromě tradičních míst, kde bude videomapping proměňovat historické budovy v centru města v surrealistické audiovizuální podívané, festival nově ovládne i řeku Vltavu. Cílem organizátorů pražského festivalu je především příležitost, aby návštěvníci byli neustále obohacováni novými možnostmi audiovizuálního umění.

Oblíbené videomappingy budou k vidění na budovách Městské knihovny na Mariánském náměstí, ale také na paláci Kinských, jehož projekcí celý festival odstartuje. Velmi očekávanou projekci tohoto žánru představí experimentátoři ze Španělska zvaní Onionlab, kteří už mají na svém kontě několik nezapomenutelných světelných instalací. Pro pražský kostel sv. Ludmily na náměstí Míru si připravili umělecké ztvárnění evoluce.

Onion-Lab, Zdroj: Signalfestival.com

Onionlab. Zdroj: Signalfestival.com

Dalším oživením letošního ročníku by se mohla stát instalace 256 svítících balónků, jež autoři Maxime Houot & Nohista naplní héliem a LED žárovkami. Chumel balónků se bude vznášet nad Zítkovými sady jako putující světlo.

Cyclique - Maxime Houot & Nohista, Zdroj: Signalfestival.com

Cyclique – Maxime Houot & Nohista. Zdroj: Signalfestival.com

Zajímavostí letošního ročníku se zajisté stane chystaná světelná iluze Krakena, bájného mořského živočicha, pod hladinou Vltavy. Koncept autorky Gabriely Prochazka je založen na kontrastu mezi chováním Krakena za bílého dne, kdy se ztrácí z dohledu, a v noci, kdy ožije jako svítící hlubinný organismus.

Návštěvníci se dále budou moci do mnohých projektů a instalací interaktivně zapojit, a to ve větší míře, než tomu bylo v loňském roce. U Staroměstské mostecké věže bude například k dispozici instalace, která pomocí speciálního zařízení umožní návštěvníkům ovládat projekci hlasem. Před budovou Rudolfina zase vznikne světelný tunel z křišťálových ověsů, jenž musí dotvořit sami diváci. A to je pouze zlomek toho, co festival přinese.

Zdroj: Signalfestival.com

Zdroj: Signalfestival.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co přinese podzimní světelný Signal festival v Praze