Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Co nabízejí zahraniční vánoční trhy? Navštívili jsme slavný Christkindlesmarkt v Norimberku

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

13. 12. 2010

Vánoční trhy v Norimberku mají úžasné kouzlo a kromě  německé vánoční atmosféry na vás dýchne i ta mezinárodní. Součástí norimberských trhů je totiž také trh partnerských měst. Do Norimberku to není od českých hranic daleko, přijměte tedy pozvání na největší německé trhy. Vítejte ve vánočním  Norimberku!

FOTO: Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční Norimberk, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Christkindlesmarkt a jeho vánoční anděl

Symbolem Norimberských trhů je vánoční anděl, kterého vždy představuje místní dívka. Anděl 26. listopadu trhy zahájil a při doprovodném programu pravidelně vystupuje po celý advent. Součástí jeho programu jsou i charitativní akce a samozřejmě reprezentace Norimberku jako vánočního města.

Christkindlesmarkt má téměř 400 let starou tradici, poprvé se konal v roce 1628. Před kostelem Panny Marie na hlavním náměstí se nachází největší trh, na kterém je přibližně dvě stě stánků. Vánoční domečky nabízejí spoustu vánočního zboží, včetně nepřeberného množství krásných ozdob. Rozhodně ale ochutnejte místní vánoční pochoutky – norimberské perníčky, knedlík zalitý vanilkovou omáčkou nebo ovocný chléb.

Mezinárodní trhy nabízejí exotické vánoční speciality

Norimberskou specialitou je trh partnerských měst neboli Markt der Partnerstädte na náměstí Rathausplatz se stánky spřátelených měst a regionů. Takže při návštěvně Norimberku na vás dýchne nejen německá vánoční atmosféra, ale i ta mezinárodní. Navíc zjistíte, co je pro Vánoce typické v různých zemích, protože jejich zastoupení na trzích je bohaté. Kromě mnoha evropských zemí se na norimberských trzích představují i různé exotické země, například Nikaragua nebo Kuba.

FOTO: Dětský vánoční trh v Norimberku

Dětský vánoční trh v Norimberku, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Skutečný ráj pro děti – Dětský vánoční trh,  je na dalším náměstí a i tento trh pravidelně navštěvuje vánoční anděl. Mezi vánočními stánky jezdí vláček a točí se ruské kolo i kolotoč. Ve vánočních domečcích si děti mohou vyzkoušet tradiční řemesla nebo se věnovat vánočním činnostem jako je pečení cukroví nebo vyrábění svíček. Pokud navštívíte vánoční Norimberk, určitě na dětský trh zajděte, i když žádné ratolesti nemáte.

  • Otevírací doba

Pondělí – čtvrtek: 9.30 – 20.00

Pátek – sobota: 9.30 – 22.00

Neděle: 10.30 – 22.00

  • Norimberské trhy končí Štědrým dnem, kdy bude také otevírací doba zkrácena.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co nabízejí zahraniční vánoční trhy? Navštívili jsme slavný Christkindlesmarkt v Norimberku