Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Co na sebe na dovolenou v ČR? Poradíme, na co nezapomenout

Redakce

Redakce

15. 7. 2012

Náš nový seriál začneme v tuzemsku. Stále více lidí totiž tráví dovolenou výhradně v naší vlasti.  Co si ale na takovou dovolenou vzít na sebe a přibalit si do kufru?

FOTO: Co na sebe na dovolenou?

Zdroj: asos.com

Základem cestovní výbavy jsou kvalitní boty. Myslete na to, že nohy vás mají nosit celý život. Zapomeňte na ploché sandálky či vietnamky. Na měnší trasy po českých městech obujte správně tvarované sandálky, které můžete sehnat například v běžné lékarně. Dnes již neplatí, že v lékarně nemají pěkné boty. Pokud se chystáte na pořádný výšlap jsou nejdůležitější sportovní boty od prověřených značek.

Na jednodenní výlet, pro milovníky historie, starobylých zámku a hradů, se nemusíte předem důkladně připravovat. Na sebe oblečete to, v čem chodíte běžně, samozřejmě dle počasí. Nezapomeňte na bundičku, protože v zámeckých komnatách bývá chladno.

Extra tip: před dovolenou si napište seznam věcí, které si chcete brát s sebou. A buďte si jistí, že  na nic nezapomenete.

Mířite do našeho stověžatého hlavního města? I zde je správná obuv na prvním místě. Tedy, pokud vašim hobbym není cítit i sebemnší kamínek. A večer si hovět s puchýři a časem s plochou nohou.

FOTO: Dámské funkční prádlo

Dámské funkční prádlo, Zdroj: polyvore.com

Horlivým turistům lezoucím po skalách či po kopcích za krásným výhledem doporučujeme funkční prádlo. Nebojte se inevestice do správného oblečení, milionkrát se vám to vrátí zpět, zvlášť tedy, když teploměr ukazuje vysoké teploty.

V létě se u nás koná mnoho hudebních festivalů, alespoň jeden stojí za to navštívit. A co s sebou na takové místo? Nejdůležitější je pokrývka hlavy, největší hitem jsou slamáky. Kšiltovku raději nechte doma. Nezapomeňte na holinky. Zasvěcení vědí – tuny bláta, když zaprší.

FOTO: Oblečení na festival

Festivalový dress code, Zdroj: polyvore.com

Táboření v kempu vám také přinese jedinečný zážitek, pokud nepočítáme krvelačné komáry.  V záloze je dobré mít teplé kalhoty a mikinu s bundou. Tabu jsou staré a vytahané tepláky a trička.

Na seznam balení nezapomeňte připsat plavky a opalovací krém. Vše zabalte do veliké krosny a těště se na super zážitky. Krosna narvaná k prasknutí a vy máte pocit, že nemáte všechno? Přihoďte repelent, který je šetrný k vaší garderóbě.

FOTO: Co na sebe na táboření

Co na sebe na táboření, Zdroj: polyvore.com

Příště se budeme připravovat na jazykový kurz do Anglie nebo Ameriky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co na sebe na dovolenou v ČR? Poradíme, na co nezapomenout