Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Co ještě s sebou na dovolenou? Přibalte si cestovní pojištění

Ať už vyrážíte na cesty po Česku, anebo do zahraničí, ke strávení perfektní dovolené si potřebujete pořídit spoustu věcí. Mezi nakupováním opalovacích krémů a sháněním nových plavek si však udělejte čas také na výběr kvalitního cestovního pojištění. Které zajistí, že se vaše dovolená nezmění v katastrofu?

Cestovní pojištění

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com


Jak se říká, náhoda je blbec, a mnoho lidí se nějakým způsobem zraní v tu nejnevhodnější chvíli – na cestách v zahraničí. Pokud vás na dovolené za hranicemi skutečně potká úraz a vy jste se pro tyto účely vybavili pouze obyčejnou kartičkou pojištěnce, pak máte o zábavu postaráno.

Proč se na cesty pojistit?

Kartička zdravotního pojištěnce vám nebude stačit ani v zemích Evropské unie – ani zde vám totiž nezajišťuje nárok na asistenční služby. Kromě složitého vyřizování, které dokáže změnit původně příjemný výlet v doslova hororový zážitek, se vám dovolená může také pěkně prodražit – kvůli různým spoluúčastem reálně hrozí, že budete muset část léčby zaplatit. Na případný převoz do ČR se české státní zdravotní pojištění nevztahuje dokonce vůbec.

Jak vybrat cestovní pojištění

Jak takovým potížím předejít? Ať už jedete do zahraničí s cestovní kanceláří, anebo na vlastní pěst, neopouštějte zemi bez cestovního pojištění, díky kterému se za zlomek nákladů na dovolenou podobným katastrofám vyhnete. A jak si jej vybrat? Sázkou na jistotu je komplexní cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny, které se už čtrnáctým rokem pyšní prestižním oceněním TTG Travel Awards za nejlepší cestovní pojištění.

ERV Evropská má největší podíl na českém pojistném trhu a spolupracuje se všemi významnými cestovními kancelářemi. Bleskové řešení potíží v místě pobytu vám garantuje síť Euro-Center pokrývajících všechny kontinenty a vlastní česky hovořící non-stop asistenční služba. Rychlé je také vyřízení škody, které netrvá déle než 7 dní. Léčebné výlohy až do výše 10 000 000 Kč zajišťují nejširší pojistnou ochranu na českém trhu, specialisté ERV Evropské pojišťovny rovněž prověřují úroveň lékařské péče v zahraničí.

Celoroční a krátkodobé cestovní pojištění

Cestovní pojištění je výhodné vybírat podle toho, jak často jste během roku na cestách. Cestovatelům, jež vyjíždí alespoň 3× ročně do zahraničí nabízí ERV Evropská pojišťovna výhodné celoroční cestovní pojištění. Pro příležitostnou dovolenou je pak možné vybrat si z pěti balíčků krátkodobého cestovního pojištění do zahraničí Sbaleno, mezi které patří:

  • S batohem do 28 let – pro cestování mladých na vlastní pěst
  • K moři – pro odpočinkové dovolené v zahraničí
  • Za poznáním – pro poznávací pobyty, ale i studijní a pracovní stáže
  • Na lyže – pro aktivní zimní dovolenou
  • Na maximum – při vyžadování maximální pojistné ochrany

Balíčky byly sestavovány přímo podle nejčastějších potřeb klientů, bez dlouhého vybírání si tedy snadno pořídíte produkt vhodný pro váš typ cesty. Ke krátkodobému cestovnímu pojištění Sbaleno je možné sjednat doplňková pojištění, na které se často zapomíná, například pojištění zpoždění zavazadel či zmeškání odjezdu, ale zejména pak pojištění storna zájezdu. A co to znamená?

Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu je pojištěním pro situace, kdy by bylo nutné letenku, ubytování či zájezd zrušit ještě před odjezdem. Jde tedy o pojištění storno poplatků, které v případě zrušení zájezdu hradí pojišťovna. Často jej využívají zejména rodiny s dětmi, kterým se běžně stává, že děti krátce před odjezdem na dovolenou onemocní nebo se zraní.

ERV Evropská pojišťovna nabízí pojištění storna zájezdu jak pro cesty do zahraničí (jako připojištění ke krátkodobému pojištění Sbaleno), tak pro cesty po České republice (jako samostatné pojištění). Vztahuje se přitom nejen na zdravotní rizika, ale také například na ztrátu zaměstnání, poškození bydliště či opravné zkoušky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co ještě s sebou na dovolenou? Přibalte si cestovní pojištění