Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Co je to… Country?

800px-The_Boss_HossPředstavte si kovboje s lasem a partou honáků, kteří jsou obklopeni nespočetným množstvím dobytka. Chlapi nahánějí stádo do ohrad a rozjíždí se celé rodeo. Zvířata skáčou jedno přes druhé, narážejí do ohrady a dokonce se i některé může dostat ven.

"Americká country kapela. Zdroj: wikipedia.cz"

Americká country kapela, Zdroj: wikipedia.cz

To je životní styl v jihozápadní, střední nebo jižní části USA. Ale nalezneme ho i jinde na světě. Celoroční adrenalin, kterého se chlapi musí někde zbavit, a tím nejlepším místem je hospoda, bál nebo country ples, proto je jejich způsob života spojen s hudbou. Drsnou a venkovskou, doplněnou o kytary, housle, bicí, klavír, basu nebo harmoniku.

Jeden z nejznámějších amerických country zpěváků byl Johny Cash, který si vzal June Carter a oba dva potom spolu vystupovali a nazpívali například duet Jackson. Dále pak Jimmie Rodgers, Patsy Cline nebo Kenny Rodgers se svojí písní Ruben James.

"Johny Cash s June Carter. Zdroj: wikipedia.cz"

Johny Cash s June Carter, Zdroj: wikipedia.cz

Cash se stal fenoménem, fanynky ho milovaly, a nejen ony. Některé koncerty Cash odehrával ve věznicích. Folsom prison blues nebo Wanted man jsou inspirované vězěňskými zážitky a další skladby jako I walk the line, Cry, cry, cry nebo Get rhythm zůstanou nadosmrti v našich srdcích stejně jako Johny. Rozporuplná postava, která bojovala se závislostí na drogách a smutným zážitkem z dětsví.

Současnými country zpěváky jsou Keith Urban nebo Kenny Chesney. Ale i Česko mělo Waldemara Matušku, který představoval typ honáka a drsného kovboje, jeho manželka Olga Blechová ho doprovázela spolu se skupinou KTO.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co je to… Country?