Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Co je to… Bicí – 2.díl

Redakce

Redakce

18. 11. 2009

Bubeník Zdroj: MyspaceNa světě existuje spousta bubeníků. Dalo by se je rozdělit na ty známé a dobré, stejně jako na známé a špatné. No a pak je tu skupina nejzajímavější a to jsou ti neznámí, kteří často předčí známé bubenické celebrity.

Bubeník Zdroj: Myspace

Bubeník, Zdroj: myspace.com

Jak už jsem napsal, bubeníků je velká spousta. Ti nejznámější se dají najít na internetu bez velkých problémů. Ale ti undegroundoví mistři se hledají těžko. Je to hlavně kvůli tomu, že nejsou slavní a bubnují si jen pro svoje okolí s nějakou lokální kapelou. Proto se tu budu zmiňovat jen o těch známých a podle mého mínění těch nejlepších.

Podle mého osobního žebříčku by se Pavel Fajt dal označit jako jeden z našich nejlepších. Spoluautor Sletu bubeníků.

Zahraniční jména jsou ale zvučnější. Opravdu známý je například bubeník Metallicy Lars Ulrich. Jednu dobu vyhlášen jako nejlepší bubeník na světě.

Lars Ulrich Zdroj: youthoughtso.com

Lars Ulrich, Zdroj: youthoughtso.com

Podle serveru the-top-tens.com je nejlepší bubeník Yoshiki Hayashi, který určitě není tak známý, ale po zhlédnutí videa ho určitě nezatratíte.

Neil Peart. Podle mnoha lidí je ten tím vyvoleným. Kanadský rodák, bubeník a textař známé hard rockové kapely Rush.

Neil Peart Zdroj: Wikipedia.com

Neil Peart, Zdroj: wikipedia.com

Ian Paice. Výjimečný bubeník. Zvláštností je, že jako jeden z mála hraje na kompletní levorukou bubenickou soupravu. Zároveň stále funguje jako jeden z původních členů v kapele Deep Purple.

Ian Paice Zdroj:wikipedia.com

Ian Paice, Zdroj: wikipedia.com

The Who = Keith Moon nebo také Moonie. Narodil se v Londýně. Známý svými divokými tahy a životním stylem. Část jeho životního stylu se přeneslo i do jeho stylu hry. Místy chaotické, ale stále přesné hraní ho úspěšně zapsalo jako jednu z legend bubenické historie

Americký  jazzový mistr přezdívaný král triol není nikdo jiný než Dave Weckl. Sedm let hrál v ansáblech, které vedl skladatel a pianista Chick Corea. Tím si zajistil všeobecnou slávu a ceněný respekt.

Dave Weckl Zdroj: Wikipedia.com

Dave Weckl, Zdroj: wikipedia.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co je to… Bicí – 2.díl