Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Co je svěřenský fond a jaké jsou jeho četné výhody? Šikovný způsob ochrany vašeho majetku

V životech mnoha lidí nastanou situace, ve kterých potřebují maximálně zabezpečit nejrůznější druhy majetku. Možností existuje samozřejmě nepočitatelné množství, přičemž každá z nich se hodí do jiné situace a přinese vám odlišné benefity. V našich končinách se v posledních letech začíná objevovat možnost si založit zmíněné trusty, čehož se ihned chopila spousta jedinců. V čem mohou pomoci i vám?

Špičkové zabezpečení téměř čehokoliv

Nejdříve je potřeba si definovat, co je vlastně součástí daného statutu. Svěřenský fond je ve své podstatě externí správa vámi určeného majetku, což s sebou nese opravdu pestrou škálu možností. Vložené cennosti mohou mít podobu nemovitostí, akcií, financí, sbírky umění a spousty dalších předmětů. Díky tomu nebudou vámi vložená aktiva vedená přímo na vaše jméno, což představuje benefit například během exekučního řízení. Zároveň tím dosáhnete anonymity před některými věřiteli i úřady.

Často je trust zakládán i pro účely dědického řízení a předání majetku až v určité chvíli života obdarovávaných osob. To se hodí převážně v případech, kdy chcete čekat na dospělost vašich potomků. Také lze tímto způsobem darovat určitý předmět jen jedné zvolené osobě, pokud máte dědiců více a nechcete daný dar dělit mezi všechny z nich. Důvodů pro realizaci fondu existuje nepočitatelné množství a každá osoba má ten svůj.

Spolehněte se na profesionály

Pro účely založení svěřenského fondu je vždy dobré se spolehnout jen na ověřenou a známou společnost. Jedním z nejvyhledávanějších poskytovatelů u nás je firma se stránkami companies.cz. Ta se specializuje na zmíněnou oblast a hravě vám pomůže se vším potřebným pro zavedení maximální ochrany vašich aktiv. Podívejte se na její stránky a přesvědčte se na vlastní oči.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co je svěřenský fond a jaké jsou jeho četné výhody? Šikovný způsob ochrany vašeho majetku