×
TOPZINE.cz

Co dělat proti kocovině? Vsaďte na ovoce, tučná jídla a silný vývar

Co dělat proti kocovině

Zapomeňte na kávu a pilulky na bolest hlavy a raději věřte dostatku tekutin, polévce a ovoci. Ty nejčastěji doporučují lékaři, když se snažíte zbavit kocoviny.

Přesáhli jste večer svoji míru alkoholu a ráno vám hlava třeští jako střep a žaludek máte jako na vodě? Máte kocovinu. Přečtěte si následující tipy, jak s ní rychle zatočit.

Pijte vodu

Dostatek tekutin je základ. Nařeďte alkohol vodou. Je to sice ohraný trik, ale funguje. Takže v ideálním případě vypijte velkou sklenici vody s citrónem.

Hodně se najezte

Pokud na to máte a netrávíte čas s hlavou v záchodové míse, vydatně se nasnídejte nebo naobědvejte. A čím tučnější jídlo si dáte, tím lépe. Tuk obalí stěny žaludku, dodá energii a potřebné cukry.

Dejte si vyprošťovák

I když jste si po probuzení slíbili, že už se alkoholu nedotknete, zkuste vypít malé pivo. Tento vyprošťovák ztlumí chuť receptorů, které se dožadují dalšího alkoholu.

Polévka je grunt

Silný vývar vás zaručeně postaví opět na nohy. Spraví vám chuť, dostanete do sebe chybějící tekutiny a dodá vám energii. Nejlépe funguje zeleninový či masový vývar, vyzkoušet můžete i česnečku.

Pijte kolu

Sklenice koly vás ochladí, osvěží a tělu rychle dodáte potřebné cukry.

Jezte ovoce

Ideálním pomocníkem při zahnání kocoviny je ovoce s vysokým obsahem vitamínu C. Ovocem tělu dodáte cukry, tím pádem i energii. Vitamín C pak snáze odbourá přebytečný alkohol.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


1 Komentář Co dělat proti kocovině? Vsaďte na ovoce, tučná jídla a silný vývar

  1. Silný vývar, ten je na kocovinu nejlepšíí a úplně nejlepší je kocovině předcházet. Dobrý je třeba Alcostop, vezmu si ho než jdu pít a ráno super, žádný bolehlav, pak se to jen doladí tou polívčičkou a lačes.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..