Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Co dělat, když nemá chuť na sex?

Klára Brázdová

Klára Brázdová

17. 2. 2011

Jste spolu už trošku déle a první bláznivé zamilování opadlo. Sexuálně už se také znáte a nic nového nepřichází. Jeden stereotyp za druhým. V tu chvíli se jednoduše může stát, že jeden z vás ztratí zájem o milování. Tento problém se týká více párů, než byste čekali. Jen o tom nemluví. Přinášíme vám pár rad, jak dostat opět chuť a touhu do vašich sexuálních hrátek.

Zdroj: sxc.hu

Sexuální averze neboli apatie znamená ztráta touhy a zájmu o sex. Člověka trpícího sexuální averzí přestane partner sexuálně přitahovat. Tento problém může mít několik příčin. Buď nikdy touhu po sexu necítil, nebo jeho averzi něco způsobilo.

U muže to bývá často problém s erekcí. Stydí se za ní, takže se partnerce samozřejmě nepřizná a začne se ze sexu vykrucovat. Mezi ženské příčiny patří problémy s vlastním tělem. Stydí se za stárnutí nebo tloustnutí.

Udělejte si na sebe čas

Pracovní nebo jakýkoli jiný stres sexuální touze také moc nepomáhá. Pokud tedy chcete klidný večer pouze se svojí láskou, musíte vypnout všechny telefony i počítače a prostě relaxovat. Udělejte si dobrou večeři, láska přece prochází žaludkem.

Koukněte se na film, který jste už dávno chtěli vidět, ale nebyl na něj čas. Po filmu si napusťte vanu s pěnou a relaxujte spolu v horké vodě. Umyjte se navzájem a užívejte si. Po teploučké vaně vás už čeká rozestlaný pelíšek.

Pryč se stereotypem

Jestliže nemáte rádi stereotyp a právě ten se vám vkradl do vašeho vztahu, skoncujte s ním. Je přece tolik způsobů, jak oživit váš sex. Nakoukněte spolu do kamasutry a zjistěte, jakou polohu jste ještě nevyzkoušeli a co vás láká. Zkusili jste už sex na každičkém místě ve vašem bytě? Ne? To může být tím správným oživením. Zkuste zapnutou pračku, kuchyňskou linku nebo jídelní stůl.

Pořiďte si hračku

Sexuální pomůcky často zachrání situaci. Zajít si do erotického obchodu už dávno není otázka odvahy, tudíž se vůbec nemáte proč ostýchat. Pokud ale opravdu patříte k těm stydlivějším, máte šanci si vašeho nového pomocníka do postele pořídit i přes internet. Máte na výběr z mnoha druhů, tvarů i barev. Teď už je jen na vás, který si zamilujete.

Zdroj: sxc.hu

Když ani hračka nepomůže

Když opravdu nic nezabírá, může to být silnější problém, než se zpočátku zdálo. Váš partner/ka může trpět silnější sexuální averzí. V těchto extrémních případech může člověku sex připadat dokonce nepříjemný nebo až nechutný. V takovém případě je potřeba vyhledat odborníka. On musí zjistit, jaké příčiny k tomuto problému vedly a jaké východisko máte na výběr.

3x nebo 7x týdně?

V poslední době se řeší otázka: Kolik dnů v týdnu by se měl pár milovat?. Blbost! Neexistuje přesný počet, který by určil, kolikrát týdně by měl mít pár sex. Každému vyhovuje něco jiného a je na to zvyklý. Takže se určitě neřiďte radami přátel, kteří jsou spolu chvilku a teprve se poznávají. Vzpomeňte si na vaše začátky.

Co milují ženy?

Cítíte, že se vaše partnerka netěší na milování? Starejte se o ni. Většina žen miluje něžné předehry. Ukažte jí, že se o ni dokážete postarat. Po koupeli jí udělejte masáž celého těla a líbejte ji. Uvidíte, že se vám žena při sexu tisíckrát odvděčí.

Co milují muži

Zeptejte se ho, co by doopravdy chtěl. Každý muž má své tajné touhy. Pokuste se mu vyhovět a zjistěte, co ho přitahuje. Mohou to být hry na doktora a sestřičku nebo například trochu tvrdší, intenzivnější sex oproti neustálé jemné romantice. Váš partner to jistě ocení.

A co je nejdůležitější? Nestyďte se a mluvte spolu o sexu. Pokud si nedokážete říct, jak a kde to máte rádi, nikdy se nemůžete sladit a těšit se na milování. Zvažte ovšem, jestli si rozumíte i v jiných věcech. Často se totiž sexuální averze projevuje krátce po období neshod a hádek mezi partnery. Pokud si už nerozumíte ani v jedné oblasti a nemáte stejné zájmy, zvažte, jestli má tento vztah vůbec budoucnost.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Co dělat, když nemá chuť na sex?