Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Co bude o prázdninách číst šéfredaktor Topzinu?

Redakce

Redakce

23. 7. 2010

KOLÁŽ: PřírodaNevíte, kam vyrazit o prázdninách a jaké knížky si vzít s sebou? Přečtěte si, jaké cestovatelské a čtenářské plány mají ti, kteří vytvářejí obsah Topzinu – tentokrát šéfredaktor Radek Lang, vedoucí fotoprodukce Pavel Cízner a Zuzka Konvičková, která připravuje reportáže z ostravského Měsíce autorského čtení.

  1. Kam se chystáš o prázdninách?
  2. Co budeš o prázdninách číst?

Radek Lang, šéfredaktor, editor rubriky Film a TV

FOTO: Radek Lang

Radek Lang, Zdroj: Archív Radka Langa

  1. O prázdninách se chystám na dva sjezdy vody (na jedné utopit pár redaktorů a editorů), několik chat, do Jeseníků s přítelkyní a na nějakou dobu pryč z civilizace – na venkov odříznut od všeho.
  2. Určitě chci zvládnout aspoň trochu projet Dějiny filmu od Kristin Thompsonové a Davida Bordwella, rád bych si přečetl McMafii od Mishy Glennyho, Meze interpretace od Eca, Sin City od Millera a už je na čase dočíst knihu o Black Sabbath a To od Kinga. Jak se tak ale znám, moc se toho nestihne…

Pavel Cizner, vedoucí fotoprodukce

FOTO: Pavel Cizner

Pavel Cizner

  1. Maturoval jsem, takže prázdniny mám už dlouho. Zabíjím je tvůrčí prací na zahradě, focením a plánuju  týdenní návštěvu Rakouských alp, tábořiště Jedovnice a Švýcarských alp; během návštěv budu trénovat fotografování portrétů, krajinek, maker.
  2. To je profesní tajemství (smích), ale plánuji si přečíst pár knížek týkajících se fotografie, NLP, grafologie a další sebezdokonalovací knížky. Tak snad jsem vás nevyděsil…

Zuzana Konvičková, redaktorka literární rubriky

FOTO: Zuzana Konvičková

Zuzana Konvičková, Zdroj: archív Zuzany Konvičkové

  1. O prázdninách se chystám na hudební festival Colours of Ostrava,kde bude plno zajímavých hudebních performancí. Během měsíce července probíhat Měsíc autorského čtení,kde se můžete setkat se zajímavými českými literáty. A v srpnu plánuji s mamkou týden turistiky v Jeseníkách.
  2. Pokud bude čas, chtěla bych načíst knihy Bohumila Hrabala,které by neměly chybět v žádné knihovničce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co bude o prázdninách číst šéfredaktor Topzinu?