Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Co bude o prázdninách číst editorka literární rubriky?

Redakce

Redakce

10. 7. 2010

!ANKETA! Jedete na prázdniny nebo dovolenou a nemáte co číst? Anebo navíc vůbec nevíte, kam se vydat na dovolenou? Přečtěte si, kam se chystají redaktoři a editoři Topzinu a co tam budou číst. Celé prázdniny budeme přinášet anketu, v níž budete mít možnost poznat některé Topziňáky o trochu důvěrněji než skrze jimi napsané články!

  1. Kam se chystáš o prázdninách?
  2. Co budeš o prázdninách číst?

Eva Marková, editorka literární rubriky

Eva Marková, Foto: Jan Šilar

  1. Ze všeho nejdřív se vydám s kamarádkou do Třeboně, v půlce července na redakční vodu a na konec ještě s kamarády do Opavy. Začátek srpna strávím v jazykovce v Berlíně, poté se mi snad povede odjet ještě na týden s rodiči a bráškou na dovolenou někam do zahraničí. Koncem srpna Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích a na podzim na týden k moři zacvičit si pilates a podobné vylomeniny.
  2. Jasnou představu o tom, co budu číst, ještě nemám. Ale asi toho bude požehnaně, mám co dohánět především v četbě české literatury 19. století. Dočítám Cestovní pas od Herty Müller, ráda bych konečně dočetla Mannův Kouzelný vrch… A abych se nenudila, zpestřím si to básněmi z období české normalizace a studiemi Antonína Brouska o nich – je totiž pomalu čas začít psát bakalářku.

Pavlína Nouzová, zástupkyně editora rubriky Film a TV

Pavlína Nouzová

  1. Chystám se na Rock for People a Mighty Sounds, pak samozřejmě na redakční vodu (yeeeha!), k bratrům Slovákům do Vysokých Tater, do Havličkova Brodu na Letní žurnalistickou školu (abych byla ještě schopnější žurnalistka!), do Řima a na italské pláže.
  2. Co budu číst? No toho je šíleně moc… Blues pro bláznivou holku od Hraběte, Cestu od McCarthyho… Pak nějakého Bondyho, Hrabala, Topola, Murakamiho… A možná bych už mohla dočíst Joyceova Odyssea.  Ale to skutečně jen možná.

Jakub Ehrenberger, redaktor rubriky Hry a fantastika

Jakub Ehrenberger

  1. Představy mám zatím dosti mlhavé. Určitě bych chtěl navštívit Jeseníky, které nepřestávám znovu a znovu objevovat, příjemný čas strávím i na naší rodinné chalupě. Pokud peněženka dovolí, třeba se v srpnu podívám i k nějaké té slané vodě. A když ne, krátké výlety po krásných místech naší republiky mě určitě hned tak neomrzí.
  2. Chystám se na řadu recenzních výtisků, mezi nimiž doufám nebude chybět nový román Ildefonsa Falconese Ruka Fátimy. Jeho Katedrála moře mě loni nadchnula. Sáhnu však i po vlastní četbě. Tradičně si určitě odpočinu u nějaké detektivky. Hercule Poirot Agathy Christie je mi v tomto směru vděčnou oporou. Z osobní knihovny se však na mě hladově dívá taky Michael Chabon, jemuž ten čas už opravdu dlužím, a skvělý autor fantastiky Neil Gaiman, kterého si ordinuji vždy po troškách. Určitě si taky rád něco přečtu i v originále, ačkoliv konkrétní titul ještě vybraný nemám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co bude o prázdninách číst editorka literární rubriky?