Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Členové Pearl Jam, Guns N’Roses a Screaming Trees zakládají superkapelu

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

6. 3. 2013

Kytarista Pearl Jam Mike McCready, baskytarista Guns’N Roses Duff McKagan a bubeník kapely Screaming Trees Barrett Martin spojili síly v nové, zatím bezejmenné kapele.

FOTO: Pearl Jam

Pearl Jam, Zdroj: Universal Music

McCready své fanoušky nepřestává udivovat. Zhruba před týdnem v interview informoval veřejnost o tom, že Pearl Jam spolu opět nahrávají a nové album nejspíš vydají ještě letos. Nyní se nechal slyšet, že se dal dohromady s McKaganem a Martinem. Už mají napsané nové společné skladby, ale opráší i starší z dob působení kapely Mad Season.

Právě ve zmiňované Mad Season spolu již v devadesátých letech McCready a Martin hráli. Skupina se ovšem po smrti basáka Johna Saunderse rozpadla, dříve než společně stihli vydat připravované druhé album Disinformation. Nyní hotové nevydané skladby, ale i nedokončený materiál poslouží při vzniku debutového alba nové kapely.

Kapela bez zpěváka

Podle McCreadyho slov nebude mít kapela prozatím žádného stálého zpěváka. O vokály se tedy postará celá řada hostujících zpěváků, které kytarista momentálně vyhledává. S největší pravděpodobností se na zpěvu bude podílet mimo jiné i Jeremy „Jaz“ Coleman, proslulý frontman britské post-punkové skupiny Killing Joke.

Zatím nejsou stanovena žádná předběžná data vydání. Bubeník Martin prohlásil, že to bude nejvíce záležet právě na zpěvácích. Podle jeho slov teprve až jednotliví zpěváci dokončí svou práci, bude možné určit, kdy lze skladby reálně vydat. Jisté je to, že připravované album můžeme dříve či později očekávat od McCreadyho vydavatelství Hockeytalker Records a není vyloučené, že se ho dočkáme na vinylové desce.

Tato hvězdná trojice si není nijak cizí. Mimo zmiňovanou spolupráci McCreadyho a Martina v Mad Season stojí za zmínku také kooperace McKagana s Martinem na rockovém projektu Walking Papers zformovaném vloni. Nezbývá tedy než se těšit na to, co si pro nás trio ostřílených rockových profesionálů připravilo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Členové Pearl Jam, Guns N’Roses a Screaming Trees zakládají superkapelu