Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Členové Evropské dobrovolné služby se sešli v Praze

Redakce

Redakce

21. 8. 2011

Ruce v pohybuJiž od 15. srpna probíhá v Praze setkání mladých dobrovolníků, kteří se aktivně věnují činnosti Evropské dobrovolné služby. Hlavní myšlenkou je seznámit mladé lidi s cílem a náplní tohoto projektu tak, aby sami mohli ve svých zemích rozšiřovat informace a dostat Evropskou dobrovolnou službu do podvědomí ostatních.

Ruce v pohybu

Evropská dobrovolná služba je přístupná každému Zdroj:wikimedia.org

Evropská dobrovolná služba (European Voluntary Service) umožňuje mladým lidem ve věku od osmnácti do třiceti let zapojit se do celé řady projektů v rámci celé Evropské unie a partnerských zemí. Činnost dobrovolníků sestává z nejrůznějších aktivit, které se zaměřují na práci s dětmi a mládeží, sport, kulturu, ale také na ekologii a sociální péči. Organizace, jež vysílá nebo hostí dobrovolníka, může být nezisková, místní či regionální sdružení a dále státní orgán nebo mezinárodní vládní organizace.

Divadelní představení v ulicích Prahy

V Praze v těchto dnech probíhá setkání asi čtyř desítek mladých lidí z Bulharska, Gruzie, EstonskaSrbska, Ukrajiny a České republiky, aby se zapojili do mezinárodních reciprocit mládeže, které jsou zaměřené právě na problematiku Evropské dobrovolné služby. Zúčastnění se začlení do bohatého programu, který se skládá z nejrůznějších uměleckých workshopů, debat, diskuzí a národních prezentací.

Vyvrcholením tohoto setkání bude 25. srpna v ulicích Prahy divadelní představení, které si účastníci sami vymyslí. Jak vysvětluje projektová manažerka Karolína Šklebená: „O Evropské dobrovolné službě se tak bude moci dozvědět i široká veřejnost, a to netradiční a zábavnou formou.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Členové Evropské dobrovolné služby se sešli v Praze