Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Člen Akademie bojkotuje oscarovou nominaci snímku Zero Dark Thirty

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

18. 1. 2013

Herec David Clennon se tvrdě postavil proti nominaci nejnovějšího snímku Kathryn Bigelow Zero Dark Thirty na Oscara a vyzývá další členy Akademie, aby se k jeho bojkotu připojili.

FOTO: Zero Dark Thirty

Nominovný snímek o honu na Bin Ládina. Zdroj: Columbia Pictures

Nominace na Oscary každoročně přináší mnoho překvapení, jinak tomu není ani letos. Mezi nominovanými filmy se ocitl i snímek kontroverzní režisérky Kathryn Bigelow Zero Dark Thirty. Film pojednává o speciální americké jednotce, která má za úkol dopadnout jednoho z největších zločinců současnosti, muže zodpovědného za 11. září, Usamu bin Ládina.

Cannon svůj nesouhlas s nominací zdůvodňuje tím, že je nemorální oceňovat film, který zjevně souhlasí s násilím a zároveň jej propaguje. Na webu truth-out.org poté dodal, že není možné hlasovat pro film, který dělá hrdiny z Američanů, kteří spáchali trestný čin mučení.

Vzápětí po Clennově útoku se filmu zastala prezidentka Sony Amy Pascal rozhořčena tím, že člen Akademie se snaží ovlivnit hlasování. Navíc ještě dodala: „Bylo by nezodpovědné a nesprávné opomenout takovouto část historie. Plně podporujeme Kathryn Bigelow a scenáristu Marka Boala v jejich práci a plně za nimi stojíme.“

Prozatím se však zdá, že amerického filmového diváka kontroverznost filmu nikterak neobtěžuje, naopak ho do kina přitahuje. Zero Dark Thirty totiž za svůj premiérový víkend stihl vydělat celých 24 milionů dolarů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Člen Akademie bojkotuje oscarovou nominaci snímku Zero Dark Thirty