Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Claudio Magris v Praze představí novou knihu Poslepu

Redakce

Redakce

2. 5. 2011

OBR: Spisovatel Claudio MagrisV pražské kavárně Krásný ztráty 5. května proběhne křest knihy italského spisovatele Claudia Magrise. Večer věnovaný titulu Poslepu bude moderovat Petr Fischer.

OBR: Spisovatel Claudio Magris

Spisovatele a překladatele Claudia Margise můžete znát díky dílu Habsburský mýtus v moderní rakouské literatuře a nebo knize Dunaj. Křest nové knihy Poslepu, který vychází v nakladatelství Mladá fronty, bude spojen s diskuzí. Slavnostní večer uvede Rossana Rugierro, ředitelka Italského kulturního institutu v Praze.

Příběh muže, který stál vždy na špatné straně

OBR: Kniha Poslepu

Claudio Magris přijede do České republiky již po několikáté. Nejen překladatel, ale i esejista a prozaik se může pyšnit nejvýznamnější literární cenou udělovanou v Itálii –  Premio Strega. Tu obdržel v roce 1997 za knihu Svět ve velkém a malém.

Kniha Poslepu je beletristický román, který vypráví příběh muže Chippica. Ten býval zapáleným komunistou, kterého Němci uvěznili v koncentračním táboře. Hlavní hrdina dokázal přežít, ale o pár let později se octl v jugoslávském gulagu jako podezřelý ze špionáže proti Stalinovi. Na svůj osud vzpomíná Chippico z psychiatrické léčebny v Trestu.

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Claudio Magris v Praze představí novou knihu Poslepu