Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Číst budou Hutka a Tučková, koncem týdne proběhnou již tradiční Jeronýmovy dny

Redakce

Redakce

4. 11. 2010

Poválečný odsun NěmcůTento týden je na literární scéně poměrně klid, přesto jsme objevili dvě pěkné akce na území Prahy a jedno autorské čtení v Brně. Takže pokud máte rádi tvorbu Jaroslava Hutky anebo Kateřiny Tučkové, popř. se zajímáte o překlad a tlumočení, čtěte dál!

Poválečný odsun Němců

Poválečný odsun Němců, Zdroj: katerina-tuckova.cz

Od šesti hodin bude dnes, 4. listopadu číst v Markétině sále Arnošta Lustiga brněnského hotelu Noem Arch číst Kateřina Tučková ze své úspěšné knihy Vyhnání Gerty Schnirch. Kateřinino autorské čtení bude doplněno výkladem doktora Davida Kovaříka, pracovníka Historického ústavu AV ČR.

Kam v Praze za literaturou?

Do podkroví Národní knihovny můžete dnes, 4. listopadu zajít na koncert a autorské čtení Jaroslava Hutky. V prostorech českého PEN Klubu zazní Hutkovy nové písně a balady, číst se bude ze třetího svazku jeho spisů, které obsahuje písničkářovi fejetony – mnohé z nich vychází knižně vůbec poprvé. Začátek akce je pět minut po páté.

V sobotu 6. listopadu pokračují na Senovážném náměstí v Praze Jeronýmovy dny. Svatý Jeroným je patronem překladatelů a tlumočníků, a tak i tyto dva dny jsou věnovány translatologům, některé z nabízených pořadů jsou však určitě zajímavé i pro obyčejné smrtelníky. V pátek 5. listopadu se začíná ve 14 hodin, v sobotu už v devět ráno. V pátek vás čeká povídání o práci překladatele v EU, ale také vyprávění o Íránu, v sobotu si pak budete moci za zvýhodněnou cenu koupit nějaký ten slovník anebo třeba šperk, který vyrobili studenti překladatelství a tlumočnictví UK.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Číst budou Hutka a Tučková, koncem týdne proběhnou již tradiční Jeronýmovy dny