Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Číslo 9 na DVD: Hadráci versus plechovky aneb Apokalypsa klepe na dveře!

Jiří Hannich

Jiří Hannich

6. 7. 2010

!DVD! Tim Burton, Timur Bekmambetov a Shane Acker. Prvně jmenovaný je duchovním otcem mnoha roztodivných kreatur, autorem animáků s lehce hororovou atmosférou. Ten druhý prorazil v Hollywoodu akčními snímky. A třetí do party? Jeho prvotina, desetiminutový animovaný snímek o opuštěném panáčkovi bojujícím s bestií, získala hned nominaci na Oscara. A všichni tři stáli za vznikem animovaného hitu Číslo 9, jež právě vychází na DVD.

Číslo 9 na DVD: Hadráci versus plechovky aneb Apokalypsa klepe na dveře! Zdroj: distributor filmu

Film

V Ackerově světě (podobně zvláštním jako od Burtona, který společně s Bekmambetovem podpořil Číslo 9 producenstky) nejsou žádní lidé, živé tvory tu reprezentují jen hadroví panáčci. Ti se přitom musí bránit útokům vražedných příšer, napůl koster a napůl strojů.

Panáček s číslovkou devět na zádech pochopí, že účinný odpor vůči mimořádně agresivnímu a silnému nepříteli je možný pouze za předpokladu, že se hadrové postavičky spojí a vytvoří akceschopnou armádu. Je právě na něm, aby zmobilizoval poslední přeživší a postavil své souputníky do rozhodující bitvy o bytí a nebytí.

Číslo 9 na DVD Zdroj: distributor filmu

DVD

Na jaké bonusy se divák může těšit? Hlavně na několik vystřižených scén a také na krátkometrážní film, díky němuž si Shane Acker vysloužil uznání svých kolegů, na dílko, které posloužilo jako předloha pro celovečerní snímek. Ačkoliv se ve filmu neobjevují živí herci, majitel DVD rozhodně nebude ošizen o megahvězdy. Za vše hovoří hlasové obsazení: Elijah Wood, Jennifer Connelly, Martin Landau, Christopher Plummer nebo John C. Reilly.

Žánr: Animovaný/Dobrodružný/Fantasy/Sci-fi

Stopáž: 79 minut

Režie: Shane Acker

Hrají: Elijah Wood, Jennifer Connelly, Fred Tatasciore, Christopher Plummer, John C. Reilly, Martin Landau, Crispin Glover aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: vynechané scény, Číslo 9 – krátké i dlouhé, Podoba Čísla 9, Herecké umění, Číslo 9 (původní krátký film)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Číslo 9 na DVD: Hadráci versus plechovky aneb Apokalypsa klepe na dveře!