Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Čínský národní cirkus 2013: V Praze představí show Feng Shui

Anna Kottová

Anna Kottová

15. 3. 2013

FOTO: Čínský národní cirkusČínský národní cirkus je zastřešující název pro skupinu vybraných akrobatů, kteří přivezou ukázku své kultury. Feng Shui neboli Životní harmonii představí 23. března v Kongresovém centru.

V rámci evropského turné absolvuje Čínský národní cirkus sto dvacet vystoupení po celé Evropě. Kromě Prahy navštíví Čínský národní cirkus také další česká města, a to Brno, Pardubice, Ostravu a Ústí nad Labem.

Čínští akrobaté zavítají do České republiky podruhé. V loňském roce přivezli show Hedvábná stezka, letos diváky čeká Feng Shui neboli Životní harmonie.

Inscenaci propojí příběh pro diváky vyprávěný v českém jazyce a hudba s prvky popové a rockové hudby s tradičními čínskými motivy. Složil ji německý zpěvák a skladatel Konstantin Wecker, autor filmové a divadelní hudby i několika muzikálů.

Stejně jako čínští gymnasté, prochází akrobati náročným výcvikem. V Číně existuje přibližně tisíc cirkusových škol. „Čínští akrobaté jsou v podstatě vrcholovými sportovci na úrovni olympijských medailistů se vším, co těm medailím předchází – to znamená tvrdá mnohaletá práce, houževnatost, odhodlání být nejlepší,“ říká Ladislav Knos, bývalý spolupracovník Čínského národního cirkusu.

Čínský národní cirkus

19. března 19:00 – Brno, Hala Vodova
20. března 19:00 – Bratislava, Aegon Aréna NTC
21. března 19:00 – Pardubice, ČEZ Aréna
22. března 19:00 – Ostrava, ČEZ Aréna
23. března 14:00 – Praha, Kongresové centrum
23. března 19:00 – Praha, Kongresové centrum
24. března 19:00 – Ústí nad Labem, Zimní stadion

Vstupné: 99–990 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čínský národní cirkus 2013: V Praze představí show Feng Shui