Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Cinema Mundi není jen o filmech. Máme 5 tipů z doprovodného programu

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

28. 2. 2012

!Exkluzivně!Festival Cinema Mundi 2012 začíná v Brně již zítra. Pokud si ale budete chtít po pár dnech od filmů odpočinout, jistě najdete zábavu i v doprovodném programu. TOPZINE.cz vybral 5 nejzajímavějších tipů a také vám představuje jako prvním festivalový spot.

video
play-sharp-fill

Doprovodný program filmového festivalu Cinema Mundi 2012 je z velké části situován do Mersey Music Clubu. Brněnský klub bude znít každý festivalový večer rozličnou hudbou, o kterou se většinou postarají DJové. Na své si ale přijdou i milovníci divadla, tance či netradiční muziky.

Ukulele Orchestra jako Brno

Ukulele je už samo o sobě originálním nástrojem a co teprve, když ho do rukou vezme několik chlapíků a pustí se společně do hitů hudebních legend, jako jsou AC/DC, Michael Jackson, Rolling Stones nebo Beatles. Program festivalu zpestří kapela ve čtvrtek 1. března od 20:00 v Mersey Music Clubu. Vstupné je zdarma po předložení vstupenky na film Jako bych tam nebyla či Tma v Tallinnu.

Pouliční divadlo, DŽEM theatre

Doprovodný program bude v neděli 4. března patřit divadlu. Seskupení DŽEM theatre nejprve od 14:00 uspořádá průvod centrem Brna, od 19:00 pak ve Velkém Špalíčku proběhne hodinové improvizační divadlo s nádechem Asie od téhož dramatického spolku.

Cáry starejch filmů

V pondělí 5. března od 11:00 a 13:00 proběhne v Mersey workshop Františka Čuňase Stárka – chartisty, disidenta a vydavatele samizdatového časopisu Vokno. Workshop naváže na projekci bulharského filmu Tilt a neměl by si ho nechat ujít žádný milovník novodobých dějin.

Noche Latina

Máte-li rádi exotiku a tanec, jistě vás potěší výuka latinsko-amerických tanců s rodilým Kubáncem Williamem Zamorou, která se odehraje v Mersey 5. března od 19:00. Lekce je doporučena jak začátečníkům, tak pokročilým. Od 21:00 na program volně naváže DJ Latino.

Listolet + Dezoláti

Tečku za doprovodným programem a potažmo i celým festivalem udělá 6. března vystoupení brněnských alternativních kapel Dezoláti a Listolet. Pokud jste příznivci folku, zamiřte v 19:00 do Music Clubu Mersey. Vstup mají zdarma návštěvníci filmů América nebo Úplně sám po předložení vstupenky na film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cinema Mundi není jen o filmech. Máme 5 tipů z doprovodného programu