×
TOPZINE.cz

Cinema Mundi není jen o filmech. Máme 5 tipů z doprovodného programu

FOTO: Film Rozchod Nadera a Simin
Rozchod Nadera a Simin patřil mezi favority festivalu., Zdroj: Presskit festivalu Cinema Mundi

!Exkluzivně!Festival Cinema Mundi 2012 začíná v Brně již zítra. Pokud si ale budete chtít po pár dnech od filmů odpočinout, jistě najdete zábavu i v doprovodném programu. TOPZINE.cz vybral 5 nejzajímavějších tipů a také vám představuje jako prvním festivalový spot.

video

Doprovodný program filmového festivalu Cinema Mundi 2012 je z velké části situován do Mersey Music Clubu. Brněnský klub bude znít každý festivalový večer rozličnou hudbou, o kterou se většinou postarají DJové. Na své si ale přijdou i milovníci divadla, tance či netradiční muziky.

Ukulele Orchestra jako Brno

Ukulele je už samo o sobě originálním nástrojem a co teprve, když ho do rukou vezme několik chlapíků a pustí se společně do hitů hudebních legend, jako jsou AC/DC, Michael Jackson, Rolling Stones nebo Beatles. Program festivalu zpestří kapela ve čtvrtek 1. března od 20:00 v Mersey Music Clubu. Vstupné je zdarma po předložení vstupenky na film Jako bych tam nebyla či Tma v Tallinnu.

Pouliční divadlo, DŽEM theatre

Doprovodný program bude v neděli 4. března patřit divadlu. Seskupení DŽEM theatre nejprve od 14:00 uspořádá průvod centrem Brna, od 19:00 pak ve Velkém Špalíčku proběhne hodinové improvizační divadlo s nádechem Asie od téhož dramatického spolku.

Cáry starejch filmů

V pondělí 5. března od 11:00 a 13:00 proběhne v Mersey workshop Františka Čuňase Stárka – chartisty, disidenta a vydavatele samizdatového časopisu Vokno. Workshop naváže na projekci bulharského filmu Tilt a neměl by si ho nechat ujít žádný milovník novodobých dějin.

Noche Latina

Máte-li rádi exotiku a tanec, jistě vás potěší výuka latinsko-amerických tanců s rodilým Kubáncem Williamem Zamorou, která se odehraje v Mersey 5. března od 19:00. Lekce je doporučena jak začátečníkům, tak pokročilým. Od 21:00 na program volně naváže DJ Latino.

Listolet + Dezoláti

Tečku za doprovodným programem a potažmo i celým festivalem udělá 6. března vystoupení brněnských alternativních kapel Dezoláti a Listolet. Pokud jste příznivci folku, zamiřte v 19:00 do Music Clubu Mersey. Vstup mají zdarma návštěvníci filmů América nebo Úplně sám po předložení vstupenky na film.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..