Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Čína hledá talent, možná už ho našla. Liu Wei hraje na klavír nohama

Redakce

Redakce

22. 8. 2010

Ačkoliv čínská odnož známé televizní soutěže ještě neskončila a o vítězství stále bojuje čtyřicítka finalistů, jeden talent už Čína našla. Jmenuje se Liu Wei, je mu 23 let a hraje na klavír. Že na tom není nic zvláštního? Ale Liu Wei nemá ruce.

Liu Wei, Zdroj: archiv

Liu Wei o obě své ruce přišel v deseti letech, když si s kamarádem hrál na schovávanou a nešťastnou náhodou se dotkl drátu vysokého napětí. Nejdřív pro něj byl život bez horních končetin psychicky vyčerpávající, ale Liu Wei se se svým osudem dokázal vypořádat. Nyní je – jak sám říká – šťastný člověk s pestrým životem, jaký mají ostatní mladí lidé.

Začátky byly těžké

Na klavír se začal učit v osmnácti letech, ale začátky pro něj byly těžké. Jeho první učitel výuku vzdal, protože nevěřil tomu, že by někdo mohl hrát na klavír nohama. Liu Wei, který v té době studoval hudební teorii, se však nenechal odradit a na piano začal cvičit tajně.

Sám říká, že je v hraní omezen délkou svých prstů a souhlasí s tím, že není možné zahrát jakoukoli skladbu. Když ale 8. srpna v televizní soutěži Čína má talent zahrál skladbu Mariage D’Amour od francouzského pianisty Richarda Claydermana, dostalo se mu ovací vestoje nejen od přihlížejících diváků, ale i od samotných porotců, kteří ho bez váhání poslali mezi čtyřicet finalistů. Na to, jestli Liu Wei soutěž opravdu vyhraje, si budeme muset ještě chvíli počkat, ale to, že svým výkonem a životním příběhem ohromil nejenom celou Čínu, ale i celý svět, je jisté už teď.

[poll id=“22″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čína hledá talent, možná už ho našla. Liu Wei hraje na klavír nohama