Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Čím obdarovat ženu aneb každý šperk se počítá

Komerční sdělení

Komerční sdělení

10. 10. 2019

Ptáte se, čím potěšit ženu, ať už jde o narozeniny, výročí, nebo Vánoce? Zlato, perly a drahé kameny jsou u většiny sázkou na jistotu. Aby však měl dárek v podobě šperku co největší úspěch, zohledněte při jeho výběru několik následujících faktorů.

Jak vybrat ten pravý šperk

Nejprve zvažte, jaký šperk je vhodný pro věk dané slečny či paní. Obecně platí, že mladší ročníky mají v oblibě spíše bílé zlato a budou jim slušet drobnější kousky, starší dámy vyniknou s výraznějšími a většími kameny či perlami a často si potrpí na žluté zlato.

To vše však také záleží na životním stylu a módním vkusu, proto k nim nezapomeňte přihlédnout. Sportovní typy asi spíše unosí jednodušší šperky, decentní a elegantní dámy potěší nadčasová klasika v podobě diamantových klenotů.

V neposlední řadě je dobré sladit barvu kovu či odstín kamene s barevným typem nositelky. Níže přinášíme tipy na osvědčené kousky, které určitě nezůstanou ležet na dně šperkovnice obdarované.

Diamanty všude, kam se podívá

Stálicí v dámských šperkovnicích jsou diamantové prsteny, náušnice i přívěsky. Vzhledem k jejich oblíbenosti je jejich výběr tak široký, že je téměř nemožné se do některého kousku nezamilovat. Například diamantové pecky se budou skvěle hodit nejen na společenskou událost, kdy udělají pomyslnou tečkou dotahující outfit k dokonalosti, ale ženy je unosí i v běžném každodenním režimu, kdy náušnice okamžitě pozvednou pracovní model o úroveň výš.

Mezi všemi kameny diamant vyniká svou tvrdostí a třpytem. Kvalitní, odolný a oslnivě krásný šperk s tímto drahokamem tak představuje dárek, kterým dáte najevo svou náklonnost. Ne nadarmo je diamant v briliantovém brusu tradiční součástí zásnubního prstenu.

Působivé prsteny s barevnými drahokamy

Velice osobitým dárkem, který upoutá pozornost hned na první pohled, je prsten s barevným drahokamem. Romantickým duším pravděpodobně padnou do oka růžové turmalíny nebo morganity, tajemně vypadají tmavě modré safírové prsteny a snědší pleti budou slušet zelené olivíny a vltavíny.

Mistrovství zlatníků neboli rovné linie dotažené k dokonalosti

Pokud je žena, kterou chcete obdarovat, milovnicí všeho moderního, jistě ji zaujmou rovné linie na špercích. Těch není vůbec jednoduché dosáhnout a vytvoření takového šperku vyžaduje preciznost a důraz na detail, což ocení i ty nejnáročnější dámy. Tento tvar vypadá efektně na náušnicích, přívěscích i náramcích.

Věčné perlové šperky

Můžete se také držet hesla Jackie Kennedyové: „Perly jsou vždy vhodné.“ Zpracování bývá klasické i moderní a už jen vybírání vám bude dělat radost. Taková perlová souprava se hodí i na ty nejvýznamnější události a skvěle podtrhne půvab své nositelky.

Dárkem v podobě kvalitního šperku nedarujete pouze něco krásného, čím se žena ozdobí, darujete také něco hodnotného, co se navíc stane na dlouhou dobu upomínkou na šťastnou chvíli. Abyste se nemuseli koupě nákladnějšího dárku obávat, Jarmila Slívová z internetového zlatnictví Klenota radí vybírat v ověřených obchodech, kde je případná výměna šperku nebo třeba úprava velikosti prstýnku samozřejmou součástí péče o zákazníka. Věříme, že po přečtení tohoto článku bude výběr toho pravého dárku hračka.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Čím obdarovat ženu aneb každý šperk se počítá