Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Chystáme se na svatbu. Máme 5 tipů, co nepodcenit

Svatba je velká událost, která si žádá poctivou a pečlivou přípravu. Datum, místo obřadu, svatební šaty a prstýnky se většinou vybírají jako první. Co dalšího je ale potřeba zařídit?

Fotograf

Rezervace fotografa a kameramana by se rozhodně neměla odkládat. Čím dříve si jej zarezervujete, tím lépe uděláte. Ti nejlepší fotografové totiž bývají i několik měsíců dopředu zaneprázdnění a zvlášť v jarních a letních měsících mají práce nad hlavu.

Pohoštění a svatební dort

Zhruba 5 měsíců před termínem svatby by se měl začít plánovat svatební dort a pohoštění pro hosty. Promyslete, jaký design dortu byste si přáli, jak by měl být velký a z jakých surovin by měl být upečený. Současně si vyberte restauraci, ve které chcete svatební hostinu uspořádat a promyslete i jednotlivé chody. Inspirovat se můžete třeba krásnými fotografiemi na Pinterestu a Instagramu. Při rozhodování se nebojte požádat zaměstnance restaurace o ochutnávku jídel. Jistě vám ji rádi poskytnou.

Webové stránky a svatební dary

Oblíbenou součástí předsvatebních příprav jsou webovky, prostřednictvím nichž budoucí nevěsta se ženichem informují hosty o aktualitách, možnostech dopravy a ubytování. Navíc je možné na nich zveřejnit i svatební dary, které byste si přáli. Pro tyto účely vám bohatě stačí levné webové stránky, které vypadají pěkně, splní svůj účel a přitom stojí jen pár korun.

Svatební oznámení

Poslat svatebčanům ho můžete prakticky kdykoliv. Pokud to však uděláte nejméně 2 měsíce před svatbou, budete mít jistotu, že si vaše rodina a přátelé datum veselky zakroužkují v kalendáři a zaručeně dorazí. Zamyslete se nad tím, zda chcete svatební oznámení klasické či netradiční a jaký se vám líbí materiál. Pokud je vám líto našich lesů, můžete si vytvořit online svatební oznámení, které udělá stejnou službu jako to papírové. A k tomu všemu je i stylové a originální.

Automobil

Auto, ve kterém se veze ženich s nevěstou, je ve svatební koloně vždy středem pozornosti. Chcete se v tento jedinečný den svézt svým vysněným automobilem, ale nemůžete si ho dovolit koupit? Půjčení auta na svatbu vás nijak nezruinuje, ale zážitek z jízdy vám zůstane po celý zbytek života. Některé půjčovny aut nabízí sportovní i historické vozy, jež jsou na svatbu jako dělané.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystáme se na svatbu. Máme 5 tipů, co nepodcenit