Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chystá se velký návrat audiokazet. Budou mít svůj svátek 7. září

Standa Kafka

Standa Kafka

23. 7. 2013

Kdo z vás si ještě dnes vzpomene na kazetové přehrávače, tužkové baterie do neforemných walkmanů a oblíbené vymotávání a následné namotávání pásek z magnetofonových kazet?

FOTO: Audiokazeta, nyní už jako vzpomínka

Audiokazeta chystá v září velkolepý comeback. Foto: Daniela Levová, TOPZINE.cz

Tento formát je už evidentně minulostí, o nápravu se budou snažit akce naplánované na den 7. září. Hlavní prezentace má proběhnout v Londýně, kde budou probíhat živá vystoupení, stejně jako v obchodech v New Yorku, Tokiu, Los Angeles a dalších městech po celém světě.

Na prodej tak budou i limitované edice desek známých interpretů – své album v kazetovém vydání představí např. The Flaming Lips, Fucked Up nebo Deerhunter.

Aby jedinečný zvuk nevymřel

Zatímco vydávaných CD stále ubývá, zažívají nahrávky vydávané na vinylu rostoucí prodeje a na jejich stoupající oblibu se teď pokusí navázat kazety, které také mohou nabídnout onen ztrátový analogový zvuk.

Výrobci údajně zhotovují mnohem více kusů než v předchozích letech a na Britských ostrovech se prodej kazet oproti loňskému roku dokonce ztrojnásobil. Když ale nahlédneme do oficiálních britských žebříčků, zjistíme, že se jich celkem prodalo 604, což už nezní tak optimisticky, navíc naprostá většina byly singl Borders od britské rockové party Feeder.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystá se velký návrat audiokazet. Budou mít svůj svátek 7. září