Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Chystá se film o hvězdné Janis Joplin. Zpěvačku ztvární Amy Adams

Anna Bílá

Anna Bílá

5. 12. 2014

O životopisném filmu Janis Joplin se dlouho jednalo a vypadá to, že se začíná něco dít. Legendární zpěvačku si zřejmě zahraje Amy Adams. Navíc se pro film našel i režisér, kterým by měl být Jean-Marc Vallee.

FOTO: Amy Adams

Amy Adams si zahraje legendární Janis Joplin. Zdroj: distributor filmu

Během jednoho rozhovoru režisér Jean-Marc Vallee naznačil, že ho další rok čeká natáčení rock’n’rollového filmu, o kterém však zatím nechce blíž mluvit.

Zapojení Amy Adams není příliš velkým překvapením, s rolí je spojována už dlouho. V tomto projektu viděla přicházet a odcházet různé režiséry, kteří se životopisu Janis Joplin chtěli ujmout. Mezi nimi byli například Fernando Meirelles (Město bohů) nebo Lee Daniels (Precious), kteří se oba chtěli zapojit, ale místo toho se přesunuli na jiné filmové pastviny.

Vypadá to, že JeanMarc Vallee je ale pevně na palubě a začíná připravovat vše pro to, aby příběh Janis Joplin přivedl na filmová plátna. Tvrdí se, že pro film byl vyčleněn rozpočet mezi 15 až 20 miliony dolarů a scénář by měla vytvořit dvojice Craig Borten a Melisa Wallack, kteří napsali i Klub poslední naděje.

Život Janis Joplin je rozhodně dobrým adeptem na filmové ztvárnění. Nejen že je Joplin považována za jednoho z nejlepších interpretů, kteří vystupovali naživo (což jí vyneslo i přezdívku ženský Elvis), ale byla také v povědomí veřejnosti kvůli předávkování heroinem, když jí bylo 27 let.

Zdá se, že bychom se filmu mohli dočkat brzy. Vallee teď dokončil práci na snímku Demolition, ve kterém hrají Jake Gyllenhaal, Naomi Watts a Chris Cooper, a mohl by mít ve svém diáři místo pro nový projekt.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystá se film o hvězdné Janis Joplin. Zpěvačku ztvární Amy Adams