Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby z filmu Kurz sebeovládání: Adam Sandler překřičí i plný stadion

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

25. 4. 2013

Kurz sebeovládání je jedna z klasických sandlerovek – tedy bláznivá, trochu nesmyslná, ale na druhou stranu se u ní skvěle pobavíte. Jen musíte občas přehlídnout nějakou tu chybu.

FOTO: Kurz sebeovládání - Adam Sandler a Jack Nicholson

Ještě jednou mě donutíš zpívat West Side story a ten mobil poletí! Zdroj: Columbia Pictures

Dave (Adam Sandler) trpí už od dětství nízkým sebevědomím, zvlášť po tom hrozném zážitku, kdy mu stáhli kalhoty před jeho vysněnou dívkou. O pětadvacet let později se moc nezměnilo, akorát trochu vyrostl.

Když mu ale do života vstoupí vedoucí skupiny Kurzu sebeovládání Buddy (Jack Nicholson), všechno se od základu mění. Místo slíbeného usměrnění je z Davea akorát ještě větší uzlíček nervů, který začne mít problémy v práci i milostném životě.

Na celý příběh (včetně menších filmových chyb) se můžete podívat už v sobotu večer na Prima family.

Hlášky z filmu

1. Na úplném počátku se vracíme v Daveových vzpomínkách do roku 1978. Tam má na sobě tričko The Dukes of Hazzard, které v té době ještě existovat nemohlo. Tato televizní společnost totiž vznikla až o rok později – tedy 1979.

video
play-sharp-fill

2. Když se Dave na letišti loučí se svou přítelkyní, táhne na rameni obří tašku. O vteřinu později už ji ale není nikde vidět. Že by letištní odbavování zavazadel bylo tak rychlé?

3. Celou cestu do práce má Dave okénko u auta zavřené. Tak jak je možné, že když pak Buddy křičí na taxikáře, už je okénko otevřené dokořán, aby si mohli vyměnit peprné nadávky?

4. Když Buddy vyleze z koupelny a opěvuje dnešní moderní dobu s kartáčkem v puse, není vidět, že by na něm měl pastu. Ani v puse žádná pěna není. Nejspíš mu nakonec přece jen došlo, že pokud v druhé ruce třímá elektrický přístroj na vlasy, není dobré jej kombinovat s vodou…

FOTO: Kurz sebeovládání - Jack Nicholson

Voda a elektřina – ta nejlepší kombinace. Zdroj: Columbia Pictures

5. V momentě, kdy Dave vyznává Lindě lásku na přeplněném stadionu, by vás měla zarazit jedna věc. Možná si vzpomenete na školní léta, kdy přes dvacet mluvících žáčků nebylo žádnou učitelku ani slyšet. Jak je tedy možné, že Linda bez problému slyší Daveovo vyznání na stadionu s desetitisíci fanoušky, když je od ní navíc vzdálen minimálně padesát metrů?

6. Na závěrečné oslavě k úspěšnému absolvování Kurzu sebeovládání Daveův kamarád vytáhne stříkací pistolku, aby ostatní napálil svým žertíkem. Jak ale může plastová pistolka na vodu vydávat zvuk skutečné pistole při natahování kohoutku? Technika 21. století je nejspíš opravdu pokročilá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby z filmu Kurz sebeovládání: Adam Sandler překřičí i plný stadion