Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Tuxedo. Jackieho Chana nezachrání ani zázračný oblek

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

17. 4. 2014

Komedie s Jackiem Chanem se obvykle vyznačují pořádnou porcí rvaček i specifického humoru. Tuxedo vám ale dokáže, že ani takový ostřílený bojovník, jako je Jackie Chan, nedokáže nakopat zadek všem filmovým chybám.

FOTO: Tuxedo - Jackie Chan - Dreamworks Pictures

Šťastný úsměv taxikáře vystřídá adrenalinové napětí. Zdroj: Dreamworks Pictures

Jimmy Tong (Jackie Chan) se shodou šťastných náhod dostane z pozice taxikáře na místo osobního řidiče tajemného pana Devlina (Jason Isaacs). Po jeho ještě tajemnější smrti zjišťuje, že měl Devlin možná více tajemství než jen oblek, kterého se nikdo nesměl dotknout. Rychle ale zjistí, že právě záhadný oblek je klíčem ke všem otázkám, protože v kombinaci s hodinkami dokáže každého proměnit v neporazitelného agenta.

Zatímco se Jimmy vydává za Devlina, který mezitím leží v nemocnici v bezvědomí, společně se začínající agentkou Del Blainovou (Jennifer Love Hewitt) se snaží zabránit spiknut Dietricha Banninga (Ritchie Coster). Ten usiluje o otrávení veškeré vody na Zemi, aby sám vydělal majlant na výrobě té své – jediné nezávadné. Všichni agenti ale při tom všem boji za vyšší dobro a spravedlnost zapomněli na jedno – čelit svým chybám. Nebo alespoň těm, kterých se dopustili tvůrci filmu.

Tuxedo bude vysílat televize Nova v sobotu 19. dubna v 15:40 a o den později jako reprízu na Nova Cinema.

Chyby ve filmu

1. Hned na začátku, když přetáhnou tajnému agentovi přes hlavu vodotěsný vak, uvízne mu v něm i ruka. V dalším záběru už se ale oběma rukama snaží zneškodnit protivníka. Proč se místo snahy ublížit soupeři nepokusil radši vysvobodit svou hlavu z igelitu?

play-sharp-fill

2. Jimmy a Del Blainová jsou domluveni na své první profesionální schůzce v parku, kde se mají sejít za pomoci vyslovení tajného hesla. Když to ale Jimmy zkouší na ženu, která má na sobě šedý kostým, jaký měla mít Blainová, zazvoní mu telefon. Ačkoli měla být už dávno na místě, jen mu lakonicky sdělí, že se teprve teď dozvěděla změnu plánu.

Neměla by ale v tom případě sedět dávno v autě? Nebo jen měla magické vidění budoucnosti o tom, že se nemá namáhat odcházet z kanceláře, protože se plán na poslední chvíli změní? Tak jako tak, je smutné, že osud celé Ameriky mají v rukou agenti, jejichž předností je očividně nedochvilnost.

3. Při úprku po souboji na střeše naskočí Del Blainová do stříbrného kabrioletu. Když ale zastaví, aby si to s Jimmym vyřídila alespoň slovně, z parkoviště uhání taky ve stříbrném autě – jenže ne v kabrioletu. Je možné, že si jen nevšimla, že nastartovala cizí auto? A kde vzala klíčky, kterými by auto odemkla nebo nastartovala? Vypadá to, že myšlenka všechno patří všem je opět v kurzu.

FOTO: Tuxedo - Jackie Chan a Jennifer Love Hewitt - Dreamworks Pictures

Jackie Chan umí být doslova parťák na zabití.

4. Zatímco Jimmy bojuje s Banningovými muži v hotelovém pokoji, snaží se mezi akčními kopy zapnout si poklopec, což se mu nedaří ani po několika pokusech. Jak je to ale možné, když si při prvním zkoušení obleku na kalhoty nemusel vůbec sáhnout a zapnuly se samy od sebe? Že by měly kouzelné věci také minimální dobu trvanlivosti?

5. Když Del Blainová bojuje v závěrečné scéně v doupěti vynálezce, má na sobě šaty s tenkými pásky na zádech stejně jako celý večer. V samém závěru scény, kdy se vrhá na pomoc Jimmymu, má ale šaty s odhalenými zády a jedním širokým pruhem látky. Také boty na vysokém podpatku vymění za pohodlnější na klínku. Že by se tajní agenti stihli během boje přezouvat i převlékat?

Z pohledu módní policie bychom však v případě převlékání nejspíš zvolili něco s kratší sukní, která by umožnila dynamičtější pohyb nohou. A nejspíš i jinou barvu šatů, která by podtrhla odstín její pleti. Stejně tak boty na klínku považujeme vzhledem k večerní róbě za málo reprezentativní, navíc při šlápnutí do soupeřova obličeje nevytváří stejně bolestivý efekt jako ty na jehlovém podpatku. Za Topzine s bídou dvě hvězdičky z pěti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Tuxedo. Jackieho Chana nezachrání ani zázračný oblek