Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Terminátor 2. Kdy za Arnolda zaskakoval kaskadér?

Redakce

Redakce

24. 8. 2013

Málokterý hollywoodský režisér se může pochlubit tak bohatou a úspěšnou kariérou jako James Cameron, který je také uznávaný scenárista. Přesto mu pár chyb neušlo ani v druhém Terminátorovi.

James Cameron, kanadský rodák z Ontaria, nedávno oslavil své devětapadesáté narozeniny. Coby režisér se mimo jiné podílel na velkofilmech Vetřelci, Propast, Terminátor 2, Titanic nebo Avatar. Všechny zmíněné projekty se dočkaly mnoha ocenění včetně Oskara. Bez nadsázky se dá říci, že na co James Cameron sáhne, za to dostane Oscara.

Uplynulo již dlouhých deset let od souboje Sarah Connorové s Terminátorem. Ale, noční můra znovu ožívá. Z budoucnosti je vyslán nový model Terminátora T 1000, který má za úkol zabít jejího syna Johna, který se má v budoucnosti stát vůdcem vzpoury proti robotům. Naštěstí je ale lidmi z budoucnosti poslán další robot, který má za úkol ochránit Johna a Sarah před nezničitelným monstrem. Jenže není tak technicky vybavený a odolný jako jeho protivník. Bitva o budoucnost začíná.

Povede se zachránit malého Johna? Tuto a mnohé jiné otázky se můžete dozvědět dnes od 22:30 na Nově.

Chyby ve filmu

1. Hned na začátku filmu, když kamera zabírá kamion zespodu, je v odrazu světla vidět kamera.

2. V první části filmu prohazuje Arnold Schwarzenegger místního motorkáře do kuchyně na sporák, kde se motorkář popálí, až se z něj kouří. Na krajních částech sporáku jsou vidět trysky, které pouští kouř. Nejlépe jsou vidět v okamžiku, kdy se vypnou.

3. V momentě, kdy si v továrně T 800 amputuje páčidlem ruku, je vidět Arnoldova skutečná ruka, kterou má podél těla sevřenou v pěst. Absolutně školácká chyba.

4. Když chce Arnold vystřelit v blázinci na T 1000, je těsně před výstřelem vidět, že má už zdeformovanou hlavu. Zřejmě se tak připravoval na dávku broků.

5. Ve scéně, kdy Sarah nabíjí brokovnici, kterou pak střílí na T 1000 a snaží se ho shodit do žhavé oceli, do ní nabíjí 6 patron, ale vystřelí sedmkrát. To je vážně zajímavé.

6. Když T 1000 v blázinci drží dveře výtahu, několikrát ukážou chodbu za ním, kde se opírá o stěnu ustrašený doktor v obleku. V některých záběrech tam doktor je, v jiných chybí, pak se znovu objevuje.

FOTO: TriStar Pictures

Ufff, to je ale vedro.

7. T 1000 skáče do vrtulníku, udělá v předním skle pořádnou díru, která při dalším záběru z dálky zmizí. Kam se poděla?

8. Při honičce, kdy T 1000 honí v náklaďáku Johna, Arnold na motorce seskočí zeď, tak je ve zpomaleném záběru vidět, že motorku neřídí Arnold, ale kaskadér.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Terminátor 2. Kdy za Arnolda zaskakoval kaskadér?