Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Sin City prosakují z temných hlubin města zločinu

Tereza Janíková

Tereza Janíková

13. 10. 2010

Temné, tvrďácké, originální. Takové je Basin City, Sin City, město hříchu. Město, ve kterém se nenápadně i nápadně pohybují Mickey Rourke, Bruce Willis, Clive Owen, Elijah Wood, Rosario Dawson nebo Jessica Alba. Město, ve kterém zločin nikdy nespí, ale kde se pořád ještě najdou správní chlapi. A konečně město, kde na vás zpoza rohu sem tam vykoukne nějaká ta filmová chyba.

Dwight (Clive Owen) a Gail (Rosario Dawson), Zdroj: distributor filmu

Komiks Sin City stvořila legenda žánru Frank Miller a na filmové plátno ho s pomocí autora převedl v roce 2005 Robert Rodriguez (jednu scénu nechal natočit svého kamaráda Quentina Tarantina. Aby mu to nebylo líto.). Dějovou linii tvoří tři příběhy tří mužů – jeden z mála férových policajtů ve městě John Hartigan (Bruce Willis) se snaží zachránit mladou Nancy ze spárů pedofilního Juniora, drsňák Marv (Mickey Rourke) chce pomstít ženu, kterou miloval, a Dwight McCarthy (Clive Owen) se rozhodne pomoct hrdým prostitutkám ze Starého města a sám se ocitá v dost prekérní situaci…

Do filmu obsadil Rodriguez také Jessicu Albu do role Nancy. Doteď se mu pár lidí směje, jelikož Jessica (co si budeme povídat) není zrovna charakterní dáma herečka. Ale umí hezky vrtět zadečkem s lasem v ruce. Režisér si ale nic nepřipouští a 14. října má u nás premiéru film Machete, v němž Jessicu znovu uvidíte. Jak jinak než se svým největším fanouškem Rodriguezem na režisérské židli.

Uvidíme, co Machete, každopádně Sin City bylo tak trochu zjevením v soudobé nabídce kinosálů, zaznamenalo velký úspěch a dovolím si říct, že se stalo kultem. Ale co se dá dělat, chyby se najdou všude, superúspěšné město hříchu nevyjímaje.

Chyby ve filmu

1. A začneme právě krásnou Nancy. Když dívka tancuje, střídavě má a nemá oblečené rukavice. Ale možná si je pouze umí šikovně oblékat a svlékat.


Zdroj: moviemistakes.com

2. Sníh a déšť vypadá v Sin City velice působivě. Tvůrci ale jistou věc nedořešili. V detailních záběrech si můžete všimnout, že sníh, který se snáší z nebe, nikdy na ramenou hrdinů nepřistává. Je totiž digitální.

3. Teď něco pro kuřáky. Ve scéně, kdy Marv a Lucille (Carla Gugino) kouří v koupelně, se podivně mění délka cigarety. Že by nový typ e-cig? Mění se navíc i množství kouře v místnosti.

4. Zase ty cigarety. Stejná scéna, Marv, Lucille, koupelna. Lucille vyfoukne kouř, aniž by si předtím potáhla. Že by ještě novější typ e-cig?

5. Zaměřme se teď na módní doplňky sexy dračice Rosario Dawson neboli prostituky Gail. Typ jejích náušnic je ve scéně, kdy sedí přivázaná k židli, pokaždé jiný (překvapivě). Jednou jsou propichovací, podruhé klipsové.

6. A máme tu další záhadná zmizení mezi záběry. Tentokrát nejde o části oblečení, ale o krev, která mizí a zase se objevuje na Marvově bradě v průběhu jeho vyslýchání Wendy a dívkami.

7. John Hartigan má asi i schopnost superrychlé seberegenerace. Poté, co ho zmlátí (těsně předtím, než poputuje do vězení), má na pravé tváři asi dvanáct centimetrů dlouhý a dva a půl centimetru široký šrám. Za chvilku už má zase tvářičku čistou jako dětská prdýlka.

8. Nakonec si povíme o tom, jak servírka Shellie (Brittany Murphy) udržuje rovnováhu. Když se jí Hartigan vyptává na Nancy, drží Shellie v ruce tác s pivními lahvemi. V jednom momentě Shellie tác nakloní, ale lahve se ani nepohnou. Jsou přilepené. Proč plýtvat křehkými lahvemi, že?

Sin City – město hříchu (Sin City)

Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA, 2005, 126 min

Režie: Robert Rodriguez, Frank Miller, Quentin Tarantino
Hrají
: Mickey Rourke, Clive Owen, Bruce Willis, Elijah Wood, Benicio Del Toro, Nick Stahl, Rosario Dawson, Jessica Alba, Brittany Murphy, Alexis Bledel, Josh Hartnett

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Sin City prosakují z temných hlubin města zločinu