Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Shrek: Pohádkové chyby, které bijí do očí

Nikola Němcová

Nikola Němcová

23. 7. 2010

První díl Shreka řadíme k nejúspěšnějším animákům, které kdy byly vytvořeny. Přesto se nevyhnul některým chybám z nepozornosti, které se stávají u každého filmu. Některý jich má víc a některý zase míň. K jaké skupině patří Shrek, se dozvíte dále v článku.

Shrek, Zdroj: distributor filmu

Shrek je zlobr, který si celý život žije poklidně ve své bažině, dokud se mu tam nenastěhují všechny pohádkové bytosti na světě, jež vyhostil ze svého království Lord Farquad. Shrek chce žít stejně jako doposud, proto se dohodne s Farquadem na tom, že zabije zlého draka a vysvobodí krásnou princeznu Fionu ze zajetí. S pomocí mazaného Oslíka se mu to podaří, ale jak už to v pohádkách bývá, všechno dopadne jinak. Shrek se do Fiony zamiluje a zjistí její velké tajemství…

Filmové chyby

1. Jak mohla Fiona přebývat v zajetí ve věži bez jakéhokoliv jídla a dalších potřeb? Rytíři jí tam jídlo nosit nemohli, protože zemřeli ještě dřív, než se k Fioně vůbec dostali.

2. Když Lord Farquad oznamuje Shreka jako vítěze, obklopuje je stožár s vlajkami. Když je potom bližší záběr na Shreka a Oslíka, tak jsou vlajkové stožáry pryč, stejně jako štíty na zdech, které stojí na stožárech.

Kam se poděly stožáry?, Zdroj: moviemistakes.com

3. Ve většině záběrů, kde je vidět hrad, svítí slunce pokaždé z jiného úhlu.

4. Na začátku filmu kreslí Shrek Pozor, Zlobr. Všimněte si, že chybí docela dost levého horního rohu tabule. Když pověsí tabuli na stojan, protější roh je pryč. Ale Shrek nemaloval na obě strany.

Pozor, Zlobr!, Zdroj: moviemistakes.com

5. V prvních minutách filmu je kniha, jejíž stránky se samy otáčejí. Poslední stránku však přetočí Shrek. Že by Shrek ovládal telekinezi?

Shrek (Shrek)

Dobrodružný / Rodinný / Animovaný / Komedie
USA, 2001, 90 min

Režie: Vicky Jenson, Andrew Adamson
Hrají: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, John Lithgow, Vincent Cassel, Jim Cummings, Simon J. Smith, Conrad Vernon, Ian Abercrombie, Andrew Adamson, Chris Miller, Kathleen Freeman, Christopher Knights

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Chyby ve filmu Shrek: Pohádkové chyby, které bijí do očí