Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Pan Božský: Perfektní chlapi došli, nějakého si vymyslíme

Chris Noth alias Pan Božský ze seriálu Sex ve městě se nálepky dokonalého chlapa asi nikdy nezbaví. Toho pravého si zahrál i v této komedii, kterou můžete v neděli večer zhlédnout v televizi.

FOTO: Pan Božský - Heather Locklear a Hillary Duff

No, mami, on tě ten smích přejde, až zjistíš, že si píšeš s neexistujícím chlapem. Zdroj: Universal Pictures

Jean je matka ve středních letech a její největší radostí jsou dcery Holly a Zoe. Největší starostí zase chlapi, jak jinak. Každý nepodařený vztah řeší útěkem bez ohledu na své dcery a ani ji nenapadne, že by na tom bylo něco špatného. A tak se Holly (Hillary Duff) rozhodne vzít osud do svých rukou, s pomocí své kamarádky a nevědomky také jejího strýčka Bena (Chris Noth), aby svou mámu rozveselila. Vymyslí fiktivního přítele – dokonalého chlapa, který chápe ženy jako nikdo jiný a speciálně pak Jean (Heather Locklear).

Jak jinak ale může dopadnout tak zamotaný příběh než naprostou katastrofou? A co když se přitom i Holly nečekaně do cesty připlete láska? A co když vytvoření fiktivního Pana Božského není jedinou chybou, které se Holly dopustila? Přesvědčit se o tom můžete už v neděli večer na Prima Love.

Chyby ve filmu

1. Holly, Zoe a Jean po cestě do nového domova hrají hru na písmena, kdy mají říct slova, která končí příponou -tik. Jean nejprve nesprávně řekne slovo trik a Holly na to naváže tragikem, nikdo je ale kvůli tomu neopraví. Pravidla nepravidla, Amerika je skutečně zemí nekonečných možností.

2. Když Jean nastoupí do nové práce, ptá se jí jedna z dlouhodobých zaměstnankyň, Glorie, proč má lístky u marcipánové květiny povadlé. Jean jí poradí, aby přidala trochu škrobu pro zpevnění, z čehož jsou všichni ohromeni. Můžeme jen doufat, že jí tak Glorie chtěla akorát pozvednout sebevědomí.  Protože představa, že vedete úspěšnou pekárnu, kde si vaši zaměstnanci neví rady ani s řídkým těstem, je trochu scestná.

video
play-sharp-fill

3. Když Holly vykládá své kamarádce, že fiktivní přítel Ben odcestoval do Číny, zmíní se, že mu založila mail, aby si mohl dopisovat s její matkou. Ben ji v dopise prosí, aby mu svou mailovou adresu poslala. Jak to ale může udělat, když nemá ani jednu z Benových fiktivních adres – ani čínskou, ani mailovou? Nejspíš se museli opět spolehnout na partnerskou telepatii.

4. Ve chvíli, kdy se Jean vrací z koncertu, vezme jí Lenny boty. Vzápětí je drží Jean opět v ruce a chystá se jít domů. Když ji ale Lenny políbí a chce odjet, křičí za ním, aby jí vrátil její boty. Že se při líbání vyměňuje spousta genetických informací i bakterií je známý fakt, ale že by i boty?

FOTO: Pan Božský - Chris Noth

Chris Noth si zahrál Pana Božského. Už zase. Jak jen to ten chlap dělá? Zdroj: Universal Pictures

5. Že je Benův spolupracovník Lance posedlý botami, svým vzhledem a očividně hlavně muži, není žádným tajemstvím. Jak je tedy možné, že při utírání čela vyprahlému svalnatému dělníkovi se mu kromě běloskvoucích zubů zaleskne taky zásnubní prsten na pravé ruce?

6. Je dost s podivem, že Jean píše Adamovi místo Holly na chatu a umí bez problému používat mail při psaní s Benem. Na začátku filmu totiž prosila Holly, aby jí nahrála fotku na seznamku ona, protože to neumí. Je tedy opravdu počítačový analfabet nebo je ochotná používat techniku, jen když se to hodí – tedy při komunikaci s pohlednými muži?

Pan Božský/Dokonalý chlap (The Perfect Man), USA, 2005, 97 min, Režie: Mark Rosman, Hrají: Hilary Duff, Heather Locklear, Chris Noth, Vanessa Lengies, Caroline Rhea, Aria Wallace, Mike O’Malley, Maggie Castle, Ben Feldman

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Pan Božský: Perfektní chlapi došli, nějakého si vymyslíme