Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Hulk: Zelené monstrum má problém s titěrnými trenkami

Nikola Němcová

Nikola Němcová

9. 3. 2013

Na dnešní večer si pro nás Prima Cool připravila film Hulk od Anga Leeho, který se dočkal řady rozporuplných reakcí. Pojďte si připomenout nejvýraznější chyby.

FOTO: Hulk 2003

S Hulkem se do bitky dostat nechcete. Zdroj: Universal Studios

Vědec Bruce Banner (Eric Bana) patří ke špičce ve svém oboru. Jednoho dne je vystaven smrtelné dávce záření gama při snaze zabránit explozi a při záchraně života.

Zdánlivě se nic nestalo, ale při návalu zlosti, se Bruce mění v obrovité zelené monstrum zvané Hulk. Je nebezpečný lidem a armáda je uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti. Na své straně má pouze svoji bývalou přítelkyni Betty (Jennifer Connelly).

Chyby ve filmu

1. Při scéně, ve které se Bruce dívá do zrcadla a uvědomuje si, že se mění v Hulka, lze vidět v pravém rohu kameramana a jak se světlo z kamery odráží od zrcadla.

2. Když je Hulk ve vodní nádrži, při záběru na jeho obličej si můžeme všimnout, že nemá ochranné brýle. V dalším záběru už je ale má.

[youtube_660]N5HT_NMVYUU[/youtube_660]

3. V den, kdy se Bruce poprvé změnil v Hulka, jel do práce na kole. Domů se pak vrátil jako Hulk a prapodivným způsobem i jeho kolo.

4. Když Hulk schovává Betty před psy, otevře bez problému dveře od auta. S jeho obrovskou silou a velkými prsty je pravděpodobnější, že by dveře spíš urval.

5. Hlava nám zůstává stát nad tím, jak je možné, že na Hulkovi po jeho přeměně zůstavají ty titěrné trenky. Jeho velikost a objem se mnohonásobně zvětšily a je nepravděpodobně, že by na něm zůstal nějaký kus oblečení.

6. A máme zde další chybu v posloupnosti. Velikost díry způsobená zmutovaným psem na čelním skle automobilu se v každém střihu mění.

7. Hulk zvedne tank, mává s ním ve vzduchu a po chvíli s ním vrhne asi míli daleko, kde narazí do písku. Dopad by měl být podobný jako při dopadu letadla, ale o pár záběrů později můžeme vidět jednoho člena posádky, jak pozoruje Hulka. Když by to záhadným způsobem přežil, neměl by být alespoň vážně zraněn?

FOTO: Hulk

Tenhle svalovec by měl zvážit návštěvy psychologa.

8. Generál Ross v poušti volá  thurayským satelitním telefonem. Ten by mu ale v USA neměl fungovat. Má totiž pouze pokrytí v Evropě a velké části severní Afriky.

9. V každé scéně generál Ross nosí svoji uniformu a můžeme si všimnout, že jeho medaile je vzhůru nohama. Lze to poznat na barveném zobrazení třech středních pruhů. Nejdříve má být modrá, pak bílá a nakonec červená, ale v každé scéně si můžeme všimnout, že první je červená, pak bílá a nakonec modrá.

10. Ani problémy se zvukem se Hulkovi nevyhnuly. Ve scéně, kdy si hraje s otcem, malý Bruce řve, ale můžeme si všimnout, že se jeho rty nehýbou a pusu má zavřenou.

Hulk (Hulk), Akční/Sci-fi, USA, 2003, 138 minut, Režie: Ang Lee, Hrají: Eric Bana, Jennifer Connelly, Nick Nolte, Sam Elliott, Josh Lucas, Cara Buono, Stan Lee

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Chyby ve filmu Hulk: Zelené monstrum má problém s titěrnými trenkami