Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Desperado. Prohlédněte si natáčecí štáb v akci!

Nela Christovová

Nela Christovová

18. 7. 2010

Kdesi v Mexiku. Muž v černém a pohledná Mexičanka se prohánějí po rozpálených střechách. Ten muž, známý jako El Mariachi, se právě chystá zabít hlavního padoucha zvaného Bucho. Přelézá zeď, zpomalený záběr… který ale zachytí i stín mikrofonu v pravém horním rohu. Co víc dokáže zkazit jinak dokonale napínavou atmosféru? A jaké další chybky unikly mistru tesařovi Robertu Rodriguezovi?

Salma Hayek a Antonio Banderas v Desperadovi, Zdroj: distributor filmu

Desperado je volné pokračování snímku El Mariachi, ale jediné, co mají tyto dva filmy společného, je hlavní hrdina. Tomu totiž, jak se později dozvídáme, před lety zabili ženu a on, hnán touhou po pomstě, cestuje po americko-mexické hranici s palebným arzenálem skrytým v pouzdře na kytaru. Na potkání střílí členy narkomafie a mezitím si vydělává jako potulný hudebník. Jeho cíl je jasný: zabít Bucha.

Chyby ve filmu

1. Během improvizované operace, kdy se Carolina snaží vytáhnout kulku z ramene postřeleného Mariachiho, je slyšet tikot nástěnných hodin, které za ní visí. Ale od začátku do konce operace zřejmě neuběhne ani minuta, protože se ručička nepohne ani o píď.

2. A ještě jednou ze stejné scény. Když Carolina vyhazuje kulku z Mariachiho rány, je v kovové misce vidět odraz kameramana natáčejícího scénu.

Chyba v Desperadovi

Odrážející se kameraman, Zdroj: moviemistakes.com

3. O tom, že mexičtí desperados mají opravdu silné zbraně svědčí i fakt, že ačkoliv mají na pistoli tlumič, tak třeba při barové potyčce výstřel zní, jako by žádný tlumič nebyl.

4. Během hudebního vystoupení se v baru strhne šarvátka mezi dvěma hosty. El Mariachi jde spolu se svým doprovodem jednoho z nich zneškodnit, což se mu samozřejmě bez problémů podaří. Když se však vrací zpátky na pódium, jeden z nich už tam stojí, jako by nikdy neodešel. A jak je vidět ve videu, když El Mariachi seskočí z baru, tento hudebník hraje obyčejně na kytaru a teprve pak ji otáčí dnem vzhůru, jak ji držel už o záběr dříve.

5. Když El Mariachi vejde do baru Tarasco, v jednom záběru se barman otočí směrem k nově příchozímu, ale o chvíli později se otáčí znova.

6. Při počáteční scéně, kdy Steve Buscemi vypráví o legendárním Mariachim a při tom popíjí pivo, se jeho poloprázdná sklenice mezi záběry záhadně naplní. Podobných chyb se ve filmu objevuje víc, například když Bucho na své haciendě kouří doutník, který se zkracuje a prodlužuje, jak se mu zachce.

7. Během přestřelky s Buchovým gangem jeden z Mariachiho přátel vystřelí raketu, která zasáhne limuzínu. Místo toho, aby explodovala, tak jenom dopadne a zůstane ležet vedle auta, které o chvíli později samo vybouchne.

Samovznětlivá limuzína s raketou ležící vedle, Zdroj: archiv

8. Vrhači nožů zvanému Navajas, kterého ztvárnil Danny Trejo, se během souboje s Mariachim záhadně doplňují nože v opasku.

9. Když Mariachi s Carolinou utíkají před padouchy během jedné z velkých přestřelek na střechách, hlavní hrdina spadne z nejméně šesti metrů na zem a rovnou do hromady prachu. Když ale vstane, nejenže je úplně čistý, ale taky naprosto nezraněný.

10. Ve scéně, kdy Buchovi muži přinesou na ranč mrtvého vrhače nožů, je ve dveřích limuzíny vidět zvukař se sluchátky a s mikrofonem na teleskopické tyči.

Odraz zvukaře s mikrofonem, Zdroj: archiv

Tento týden jde do kin už čtvrtý díl Shreka, kde postavě Kocoura v botách opět propůjčil svůj hlas právě Antonio Banderas. Pokud ale chtějí čeští diváci vidět film ve 3D, budou muset oželet Banderasův hlas a Shreka vidět s dabingem.

Desperado

Akční / Thriller
USA / Mexiko, 1995, 104 min

Režie: Robert Rodriguez
Hrají: Antonio Banderas, Salma Hayek, Joaquim de Almeida, Cheech Marin, Steve Buscemi, Carlos Gómez, Quentin Tarantino, Tito Larriva, Danny Trejo, Carlos Gallardo, Peter Marquardt

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Desperado. Prohlédněte si natáčecí štáb v akci!