Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Constantine: Ani vymítání ďábla není perfektní

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

22. 9. 2012

Nebe, peklo, démoni, andělé a v neposlední řadě Keanu Reeves, to vše láká ke zhlédnutí komiksové adaptace Constantine. I tento snímek má však své mouchy.

FOTO: Keanu Reeves ve filmu Constantine

Keanu Reeves dokazuje, že i exorcisté mohou být sexy. Zdroj: Warner Bros

Ani mnozí skalní fanoušci komiksů by možná Constantina podle názvu nepoznali. Původní komiks, podle nějž bylo natáčeno, se totiž jmenuje Hellblazer. Film byl pojmenován podle hlavního hrdiny, Johna Constantina, kterého ztvárnil Keanu Reeves. John bojuje s alkoholem, rakovinou plic, a aby toho nebylo málo, také s démony. Je tedy něco jako moderní exorcista, který se snaží o nastolení rovnováhy mezi nebem a peklem. Oba tyto prostory se totiž podle snímku rozprostírají všude kolem nás.

Film byl kritiky přijat pozitivně, přestože oproti komiksovému Hellblazeru je dost uhlazený. Inu, je třeba myslet na co nejširší publikum a tržby z návštěvnosti kin. Přes svou umírněnost je ale Constantine kvalitním snímkem, kde se vedle Keanu Reevese objeví i Rachel Weisz či Tilda Swinton.

Chyby ve filmu

1. Když Constantine (Keanu Reeves) foukne kouř do sklenice s pavoukem, je tam o dost míň kouře, než když Angela (Rachel Weisz) později sklenici zvedá.

[youtube_660]ivee8cm55Ao[/youtube_660]

2. John si podřeže žíly a čeká na Lucifera, pak se s ním baví. Když si chce zapálit cigaretu, nejde mu to, protože ztratil cit v konečcích prstů následkem podřezání žil. Když však cigaretu dokouří, vcelku bez problému dokáže cigaretu típnout, a přitom ji držet konečky prstů.

3. Když na konci filmu Constantinovi Lucifer zašátrá ve vnitřnostech, tak mu roztrhne košili. Ale o chvilku později, když jde za Angelou, tak ji má vcelku a vzorně zapnutou.

4. Constantine sa chystá do pekla a v rukou drží kočku. V jednom záběru sedí kočka zády ke kameře s tváří otočenou k němu. Ale pak v dalším záběru sedí naopak (tedy zády k němu) a Constantine si ji teprve otáčí tváří k sobě. A přitom není nikde vidět, že by se kočka otočila.

Keanu Reeves ve filmu Constantine

Vymítání ďábla člověka unaví. Hlavně když se přitom musíte občas i zabít.

5. Když přijíždí Constantine v taxíku do nemocnice zachránit Angelu, taxík začne brzdit (je slyšet smyk) mnohem dříve, než se rozsvítí brzdová světla.

6. Když jde Constantine na Baltazara, vystřelí na něj skrz zrcadlo. Baltazar odletí a ve chvíli, kdy dopadá na stůl, se už zvedá. Ale v dalším záběru se zvedá znovu.

7. Při vymítání ďábla z malé holčičky Constantine přikáže konec lana přivázat k zrcadlu. Následně vyhodí zrcadlo i s ďáblem z okna. Při pozorném sledování si můžete všimnout, že během pádu je zrcadlo stále přivázané. Ale po dopadu na taxík provaz náhle zmizí, ani jeden z konců zrcadel není přivázaný.

FOTO: Shia LaBeouf ve filmu Constantine

Ve filmu se objevil i mladý Shia LaBeouf. Moc se od té doby nezměnil, že?

8. Když se John podřeže, kamera sleduje v detailu hodinky, které se zastavují a přitéká k nim krev. To je v pořádku, ale když o pár záběrů dále kamera zabere scénu shora, můžete si všimnout, že hodinky vůbec v krvi neleží.

9. Na začátku Constantine vymítá démona z dívky pomocí odznaku na čele. Ten zanechá stopu, ale v dalších scénách dívka na čele nic nemá…

Constantine

Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA / Německo, 2005, 121 min

Režie: Francis Lawrence
Hrají: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Djimon Hounsou, Max Baker, Pruitt Taylor Vince, Gavin Rossdale, Tilda Swinton, Michelle Monaghan, Peter Stormare, Suzanne Whang, Laz Alonso, Valerie Azlynn, April Grace, Kevin Alejandro, Nicholas Downs

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Constantine: Ani vymítání ďábla není perfektní