Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Bridget Jonesová 2: Slavná smolařka má úchylné příbuzné

Zanedlouho nás v kinech uvítá dlouho očekávané pokračování oblíbené baculky Bridget Jonesové. Vzor mnoha svobodných třicítek se už potřetí objeví v populární komedii, tentokrát nazvané Bridget Jones’s Baby.

FOTO: Renée Zellweger jako Bridget Jones

Božíčku, růžová vážně není moje barva! Zdroj: Universal Pictures

Jak už samotný název napovídá, nebude se tentokrát všechno točit jen kolem chlapů, ale také kolem mateřství. A jak známe Bridget, určitě nepůjde nic podle plánu. Než ale pokladny v kině podlehnou náporu nás nezadaných, určitě nebude od věci si připomenout poslední díl a zároveň i jeho chyby. To abychom znovu dokázali, že i Bridget je přece jenom obyčejný člověk.

Chyby ve filmu

1. Na tradiční novoroční párty Bridgetiných rodičů se k ní jako obvykle přitočí perverzní strýc Jeffrey. V každé ruce má plnou skleničku vína, ale když Bridget obejme a poplácá ji po zadku, už má jen jednu skleničku v levé ruce. Docela rychlý přípitek, i na Bridgetina příbuzného, nemyslíte?

2. Poté, co Bridget přistála do ohrady plné výkalů, míří na kobereček k šéfovi. Svůj obepnutý růžový svetřík má špatně zapnutý – všechny knoflíčky jsou zapnuté o jednu dírku dál. Díky bohu, že si toho po cestě všiml režisér a producenti a než stihla Bridget dojít do kanceláře, dokázali jí svetr zapnout správně.

[youtube_660]2DFQNPx5sxA[/youtube_660]

3. Při mořské scéně v Thajsku, kdy se Daniel snaží vylovit z moře nadrogovanou Bridget, se mu střídavě mění mokré a suché kalhoty. V jedné chvíli je má mokré jen kolem kotníků, v další jsou mokré do půli lýtek, pak zase skoro celé suché. Že by během pár vteřin dorazila přílivová vlna? Jak by ale stihly kalhoty tak rychle uschnout? Kdo ví, mořský vánek evidentně dělá divy.

4. Ve chvíli, kdy Bridget přijede domů z Thajska, má v bytě zmačkané polštáře na gauči. Když se ale o vteřinu později na gauč posadí, polštáře jsou jinde a perfektně srovnané. Že by její přátele schované za pohovkou napadlo rychle uklidit?

5. Bridget není zdaleka jediná, která má problém s knoflíky na svých svršcích. Při scéně, kde se Mark a Daniel perou ve fontáně, se Danielovi rozepnou knoflíčky u košile, na dalším záběru má ale košili zapnutou skoro až ke krku. Holt ve vodě je člověku občas zima.

Bridget Jonesová - chyby - úchylný strejda

Příbuzní slečny Jonesové jsou možná úchylní, ale žonglování s nádobím ovládají na jedničku.

6. Když jede Bridget k soudu, aby Markovi upřímně vyjádřila své city, vybere si po dlouhých hodinách perfektní kabelku ke svým šatům. V kanceláři ji během svého proslovu o lásce a hoře kokainu nervózně přehazuje v rukou, ale v okamžiku, kdy ji Mark odvádí na chodbu, už ji nemá. Nejspíš ji nechala některému z právníků na hlídání, aby měla volnou ruku při vytoužené žádosti o svatbu.

Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (Bridget Jones: The Edge of Reason), Komedie / Romantický, Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min, Režie: Beeban Kidron, Hrají: Renée Zellweger, Jim Broadbent, James Callis, Colin Firth, Hugh Grant, Sally Phillips, Shirley Henderson, Tom Brooke, Jacinda Barrett, Jessica Hynes, Gemma Jones, Neil Dudgeon, Simón Andreu, James Faulkner, Patrick Baladi, Paul Nicholls, Jason Watkins, Jade Ramsey, Sam Hazeldine, Jeremy Paxman

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Bridget Jonesová 2: Slavná smolařka má úchylné příbuzné