Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmech: Titanic. Pro hnidopichy orgie

Veronika Jílková

Veronika Jílková

29. 8. 2010

N169717-5f692Doposud nejvýdělečnější film historie režiséra Jamese Camerona, který ovšem se svým novým Avatarem vše předčil. I tak byl Titanic filmem, který si vybojoval nejvyšší post. Ale i tato dokonalost má své chybky.

Titanic

Titanic Zdroj: archiv

Elita britské aristokracie, bohatí Američané i stovky chudáků, kteří chtějí najít svobodu, bohatství a štěstí na druhé straně oceánu. Ti všichni se sešli na palubě luxusního (a dnes nejslavnějšího) parníku, aby se po pěti dnech plavby ocitli v náručí smrti. Přesně tolik času bylo vyhrazeno i pro lásku chudého malíře a filadelfské slečny z vyšších kruhů.

Chyby ve filmu

1) Většina lidí se při skoku z Titaniku zabila, což je normální, někteří se ale ve vodě plácají dál.

2) Když na konci filmu umřel Jack, stahují ho proudy dolů, když se ale zastřelil nějaký poručík, zůstal na hladině. Ale mrtvoly přece plavou, ne?

3) Když si Call chtěl zachránit život, popadl malou brečící holčičku a šel s ní ke člunu. Řekl, že je jediný, koho ta holčička má, a oni ho i s holčičkou pustili do člunu. Ovšem bylo očividně znát, že je holčička z nejnižší třídy, kdežto u Calla bylo jasné, že je z 1. třídy. Lze to poznat podle toho, jak jsou oblečení. Holčička má na sobě ušmudlané, obnošené a staré oblečení, zatímco Call krásně nažehlený oblek.

Leonardo DiCaprio Zdroj: dicaprio.com

4) Když Jack s Rose čekají dole v podpalubí u zamřížovaných dveří a jsou tam davy, posádka mříž otevře, jako druhý vybíhá ven ze mříží Fabricio, no a v další scéně Fabricio přiběhne s Tomym k Jackovi a Rose, kteří stále stojí dole na jednom místě. Proč se nevrátí cestou, kterou k nim přišel Fabricio?

5) Když Rose najde Jacka připoutaného k trubce a hledá klíč, tak si všimněte, že za ní na poličce jsou knihy. Ale při další scéně, hned po záběru, jak se potápí příď, už na té poličce nejsou žádné knihy. A zas tolik vody tam ještě není, aby se odplavily.

6) Když Jack a Rose jdou říct Callovi o potápění, Call drží v ruce roztrženou kresbu nahé Rose, ale když ji po 84 letech na začátku našli a vylovili, byla neporušená a vcelku.

7) Když se potápí Titanic a Jack je připoutaný ke trubce, dívá se z okna. Je už celé zatopeno vodou. Ale když jsou záběry na okno i v jiných scénách, tak se voda vlní těsně nad okýnkem. To by znamenalo, že Titanic ještě není tak moc potopený.V tom případě by se vynořoval? To nedává smysl.

8 ) Když Rose najde Jacka v místnosti, která slouží k zadržování zločinců, podívejte se do malého okýnka. Je tam vidět celý kameraman i s kamerou.

9) Ve scéně, kdy Rose s Jackem jdou do její kajuty, aby ji namaloval, Jack obdivuje jeden obraz od Moneta (Water-lilies). Baví se o tom, jak je úžasný a jak skvěle používá barvy. Ten obraz byl ve skutečnosti namalován v r. 1917.

10) Když se při záběru hodiny na velkém schodišti první třídy potopí, jak to, že se tedy při dalším záběru, kdy se voda valí přes rozbitou skleněnou kopuli, hodiny teprve potápějí?

Titanic

Drama / romantický
USA, 1997, 194 minut

Tržby v USA za první víkend: 28 638 131 $ (2674 kin)
Náklady na výrobu: 200 mil. $
Náklady na reklamu: 40 mil. $

Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Kathy Bates, Bernard Hill, Billy Zane, Frances Fisher, Danny Nucci, Suzy Amis, Bill Paxton, Gloria Stuart, Ioan Gruffudd, Jonathan Hyde, Victor Garber

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Chyby ve filmech: Titanic. Pro hnidopichy orgie