Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmech: Stmívání

37790971Film, který pohnul celým světem díky vegeteriánským upírům. Ovšem i v tomto dokonale nadpřirozeném světě se můžou vyskytnout nemalé chybičky.

Stmívání

Stmívání

Bella Swanová byla vždy trochu jiná než ostatní. Nikdy se nesnažila vyrovnat trendy holkám ze střední. Když se její matka znovu vdá a pošle Bellu, aby žila se svým otcem v malém deštivém městečku Forks, nečeká Bella příliš velké změny v životě. Zde však potkává záhadného a neuvěřitelně přitažlivého Edwarda Cullena, který je zcela jiný než ti, které kdy znala. Je chytrý a vtipný a ona vidí přímo do jeho duše.

Brzy Bellu a Edwarda pohltí vášnivá a rozhodně neobvyklá láska. Edward dokáže běžet rychleji než horský lev, dokáže zastavit rozjeté auto jen svýma rukama  a od roku 1918 nezestárnul ani o rok. Stejně jako všichni upíři je nesmrtelný. Jen nemá upíří zuby a nepije lidskou krev. Pro Edwarda je Bella tou, na kterou čekal celých 90 let – je jeho spřízněnou duší. Ale čím blíže se k sobě dostávají, tím více musí Edward bojovat, aby odolal vábení její vůně a svým hluboko zakořeněným instinktům. A navíc mají v patách lovce upírů…

Stmívání

Stmívání

Chyby ve filmu

1) V jedné z posledních scén, kdy Edward políbí Bellu na krk, je Bella bělejší než Edward… Nemá být on jako upír neuvěřitelně bílý?

2) Když je Bella v nemocnici, má zlomenou levou nohu… Ale na plese má zlomenou nohu pravou.

3) Při scéně, kdy Edward s Bellou vyletí oknem a zeptá se: „Do you trust me?“ – Bella má kalhoty od bláta. Ale v Edwardově pokoji je od bláta nemá.

4) Ve filmu Cullenovic docela často jí… ale nemají mít přece nedojedená jídla? (např. Rosalie kouše mrkev, jablko atd.)

5) Billy Black řídil auto… není ale handicapovaný?

6) Když Bella s Edwardem mluví o tom, kdo opravdu je (scéna v lese), lze na vrchu obrazovky vidět mikrofon.

7) Ve scéně při tělocviku Bella udeří Mikea míčem, on má černé vlasy. Později, když s Bellou mluví, je má špinavě blond.

8) Port Angeles: Bella nastoupí do auta a když s Edwardem vystupují na stanici, nechá koupenou knihu v jeho autě. Ale doma si ji čte…

9) Když Bella dostane své nové auto a je v něm s Jacobem, je vidět jeho paruka (zřetelná čára).

Stmívání (Twilight)

USA, 2008, 117 minut

Akční / Romantický / Horor / Thriller

Režie: Catherine Hardwicke

Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Michael Welch, Peter Facinelli, Kellan Lutz , Christian Serratos, Elizabeth Reaser, Nikki Reed Ashley Greene, Rachelle Lefevre, Jackson Rathbone, Billy Burke, Sarah Clarke, Edi Gathegi, Gil Birmingham

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Chyby ve filmech: Stmívání